GISTEREN IS OOK EEN BEETJE GESCHIEDENIS Het gebeurde in 1994. 22 januari door Jan Mooy Pzn. Zakjes gif op de stranden. Langs de Noordhollandse kust gelden noodverordeningen. Het is verboden het strand te betreden. Ook in Callantsoog en Groote Keeten worden de strandop gangen geblokkeerd. Het gif wordt opgeruimd. 25 januari In het voormalige hotel/restaurant De Wijde Bliek wonen tientallen asielzoekers. 1 febr. Door de storm is er veel zand van de duinvoet in zee verdwenen. 5 febr. Bij paal 16.4 spoelt een flink stuk van een heel oud schip aan. Het brok eikehout wordt met behulp van mannen van de KNRM naar hun boothuis getransporteerd. 8 febr. Achter hotel Callantsoog wordt de eerste paal 'geschroefd' voor een complex van 40 apparte menten. Architect Pieter Jan Vos. 3 maart In de raad van Zijpe gaat de Burger Kiesvereniging 5 zetels (was 3) bezetten. 11 maart Hardnekkige foutparkeerders kunnen deze zomer rekenen op een wielklem. 17 maart De ondernemers van de Groote Keeten schenken hun dorp 800 bomen. Dennen, wilgen en duindoorns komen langs Helmweg en Achterweg. 18 maart Dildde Wilbrink (juf Dildde) is 25 jaar als ondeiwijzeres werkzaam. Daarvan staat ze 23 jaar op de school in Callantsoog. 23 maart Paddentrelc. Waar veel padden de weg oversteken wordt gaas geplaatst. O.a. bij Groote Keeten en langs het Zwanenwater. Vrijwilligers verzamelen de langs het gaas lopende padden en brengen ze over de weg. In 1993 werden er 2227 gered. 28 maart Het ontbreken van rioolaansluiting bij strandpaviljoens wordt dit jaar gedoogd. 15 april Hevige brand verwoest autosloperij Arie Kossen. 23 april De voor rekening van de Historische Vereniging Callantsoog gebouwde weidemolen wordt door burgemeester Gutlcer in werking gesteld. Cor Spijker, de gedreven organisator en Cees Zwaan, de bouwer en nog vele anderen kunnen er met recht trots naar kijken. Callantsoog heeft er toeristisch gezien een aandachtspunt bij. 26 april Bouwplan voor 94 woningen in Callantsoog-Noord op een stuk grond dat begrensd wordt door Duinweg, Abbestederweg en de daaraan gelegen campings. ljuni Er is een nieuw strandpaviljoen bij. Het heet 'de Schreeuw van de Meeuw', exploitant Thomas van der Ploeg. 2 juni Model Spoor Callantsoog verhuist van de Duinroosweg naar manege Noot. 8 juni Jongerencentrum Hylcsos sloot seizoen af met een tentoonstelling waar het werk van de knutsel- en de tekenclub was te bewonderen. 14 juni Hotel Callantsoog aan de Abbestederweg heet per juli 'Tulip Inn Callantsoog'. 21 juni De V.V.V. van Zijpe en Den Helder hebben het initiatief genomen tot oprichting van een regionale V.V.V. Het hoofdkantoor zal in Callantsoog komen. 28 juni Callinger Erfgoed stelt de oude boerderij 'Tante Jaantje' open voor publiek. 30 juni Weldadige hitte verhoogt de stranddrukte. 30 juni Gedeputeerde Tielrooij heeft gisteren de Waddenzee-fietsroute geopend. Deze 270 Ion lange route loopt via Callantsoog en Wieringen naar Friesland en eindigt bij het Groningse Nieuweschans aan de Duitse grens. 11 juli Op initiatief van ondernemers rijdt er langs de kust een bus van Petten naar Den Helder. Deze 'kustbus'(een rit kost slechts 1,00) is een groot succes. 12 juli Het gemeentebestuur van Zijpe had geen bouwvergunning mogen afgeven voor het perceel Zeeweg 2. (De Wijde Bliclc) Dit omdat het plan niets met een hotel van doen heeft, vindt de Alkmaarse rechtbank-president. 15 juli Dankzij een initiatief van mevrouw L. de Jong, biedt de bibliotheek in Callantsoog momen teel onderdak aan de bijzondere foto-expositie van de befaamde fotograaf Ad Windig (81). Er hangen 35 foto's die alle iets met 'water' te maken hebben.

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 8