s Nieuw blusvoertuig brandweer Zijpe Aanvulling Mei 1992, tekst uit de Schager Courant ZIJPE - De oude gele bluswagen van de vrijwillige brandweer Zijpe heeft het afgelopen zaterdag bege ven. Toen na het brandalarm het oude voertuig rokend, knallend en met de topsnelheid van dertig kilometer per uur het dorpsplein in Callantsoog opreed om daar een caravan te blussen, had inmid dels ook een huisje vlam gevat. Toen de brandweerlie den wilden gaan blussen, gutste het water uit de auto. Het bluswater uit de spuit zou nog geen geranium plat krijgen. Onder de toeschouwers die inmiddels waren toege stroomd, bevond zich burgemeester J. Gutker van Zijpe. Hij overhandigde aan een van de brandweerlieden een geldkoffertje waar een nieuwe bluswagen mee kon worden bekostigd. Nog geen minuut later reed een splinternieuwe bluswagen het dorpsplein op en bluste de brand, die opnieuw aangestoken moest worden, in een oogwenk. Dit toneelstuk was in scene gezet om de officiële over dracht van het nieuwe blusvoertuig van de gemeente Zijpe te vieren. De oude gele bluswagen was volgens Karei Jan Adema, commandant van de vijwillige brand weer Zijpe, echt aan vervanging toe. 1992 Op het Dorpsplein overhandigt burgemeester Gutker (midden) een koffertje met inhoud, waar mee de nieuwe brandweerauto kan worden betaald. Links: Karei fan Adema, kommandant brandweer Zijpe, rechts fan Schagen. Op blz. 66 van 'de Clock' no.4, dec.'94 staan 5 brandweerlie den genoemd. Daar moeten nog 2 namen aan worden toege voegd: fan Borst en fan van Scheijen. In het Dorpshuis worden de sleuteltjes van de nieuwe spuit overhandigd. V.l.n.r. de heren Adema, Gutker en van Wingerden. Laatstgenoemde is kommandant van de brandweer Callantsoog. 6

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 6