VAN DE REDACTIE De jaargangen no.1 t/m 3 hadden een omslag met daarop een tekening van het oude Dorpsplein. Vanaf jaargang 4 veranderde de omslag. Els Juffermans nam de kalligrafie voor haar rekening, terwijl Hans Raap de oude muziektent tekende. Een fraai geheel. Maar na de 9de jaargang wilden we toch weer een andere opmaak. De ontwerper van drukke rij Steenman in Oostwoud heeft zijn best gedaan en stuurde ons een proefdruk die ons goed beviel. De oude muziektent, die van 1921 tot 1943 op het Dorpsplein heeft gestaan, is gehand haafd. De naam 'de Clock van Callents-ooghe' wordt nu in schaduwletters gedrukt. We hopen dat het geheel u ook zal bevallen. EEN VOORTREFFELIJKE AVOND 17-11-1994. Jan Bremer hield een lezing over: 'Het kustvollc tussen Petten en Huisduinen'. De 75 aanwezigen in het Dorpshuis hebben van zijn verhalen genoten. De armoede in de vorige eeuwen was onvoorstelbaar groot. 'Gelukkig' voor de kustbewoners strandde er nog wel eens schepen. Vooral als die uit elkaar sloegen, spoelde er van alles aan en was er voor de armen weer brood op de plank. Voor hen die meer willen weten, verwees de spreker naar zijn door hem geschreven boeken. (Vraag er in de bibliotheek naar. Red.). Voorzitter Kuiler complimenteerde de spreker dan ook terecht met zijn boeiende lezing en deze laatste dankte het publiek voor haar aandachtig gehoor en zegde toe dat de redactie van 'de Clock' zijn reeds geschreven verhalen over Callantsoog en Koegras mag publiceren. WAAR GEBEURD Jan Bremer heeft een probleem. Hij heeft de geschiedenis via via gehoord en heeft er ook iets over gelezen. Maar of het waar is? Het betreft het volgende: Ten noorden van de Groote Keeten zou zo rond 1916 in de duinen een man hebben gewoond. Die zou een aangespoelde scheepskapitein van zijn kist met geld afgeholpen hebben. Bij zijn huisje zou hij de kist begraven hebben om daar af en toe wat geldstukken uit te halen. Een in Callantsoog gelegerde soldaat (mobilisatie 1914-1918) had een en ander gehoord en ging op onderzoek uit. Hij zag de jutter de kist opgraven. Hij doodde de man en ging met de inhoud van de kist naar Callantsoog terug. Het gebeurde schijnt uitgelekt te zijn en de soldaat zou gearresteerd zijn. Wie weet van dit gebeurde iets af? Wie heeft dit verhaal ook wel eens gehoord? Hij of zij kan Jan Bremer in Wieringerwaard bellen (tel. 02279-1569) of een van de redactieleden van 'de Clock'. NIET WEGGOOIEN Bent u geen verzamelaar en wilt u na enige tijd 'de Cloclcen' bij het oudpapier zetten, bedenk dan eens wie u met de bladen een plezier kunt doen. Misschien een familielid of een kennis? Of leerlingen van scholen? Die laatste kunnen zoals al eerder gebeurd is, 'de Clock' gebruiken bij een spreekbeurt of een werkstuk. Ook bestuursle den van onze vereniging houden zich voor 'oude Cloclcen' aanbevolen, want altijd is er bij nieuwe leden vraag naar eerdere uitgaven en herdrukken doen we niet. Dat is te kostbaar. Van enkele jaargangen zijn nog exemplaren te koop. Mist u er een paar kom dan op zaterdag morgen naar de boerderij van Callinger Erfgoed op het Dorpsplein. Daar is het archief. Oude jaargangen 15,00. Losse nummers 5,00. De tiende jaargang, een nieuwe jas! 3

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 3