Tegen het einde van de zomer van 1944 werden vele boeren rond Callantsoog gedwongen om munitie uit de stellingen 't Luttickduin (Callantsoog) en uit de Tankval (Den Helder) naar Schagen te brengen. Ook Piet van Diepen kon paard en wagen inspannen om deze gevaarlijk klus uit te voeren. Toch was hun inspanning niet voor niets geweest, want toen de munitietrein eenmaal was geladen, werd ze door vliegtuigen beschoten en vloog de gehele trein in de lucht. In de herfst als de dorsmachine op de boerderij van de fam. van Diepen kwam, was het een komen en gaan van mensen uit de steden waar het voedsel steeds schaarser werd. Bij de achterdeur kregen de mensen enkele scheppen gerst of tarwe en via de voordeur verlie ten ze het erf weer zodat ze geen twee keer langs de graanzak kwamen. Gelukkig was na vijf jaar de oorlog voorbij en kon het normale leven weer beginnen. De prijzen voor vee en zuivelprodukten werden beter en de familie bouwde een goed bestaan op. De heer en mevrouw van Diepen hebben tot hun dood in resp. 1977 en 1986 op de boerde rij gewoond. Helaas is hun zoon Jan in 1980 verongelukt. Nu wonen Pé, Arie, Theo en Riet nog op de boerderij. Riet doet het huishouden en ieder voorjaar als de koeien naar buiten gaan, wordt de stal gewit en opgemaakt met zandfigu- ren en schelpen. Pé heeft een volledig geautomatireerd bedrijf met 10.000 kippen. De 8000 eieren per dag worden verkocht via de groothandel maar ook aan huis zoals je van de weg afkunt lezen. Theo is in de V.U.T. Hij heeft 25 jaar bij de firma Zeeman in 't Zand gewerkt. Z'n hobby is tuinieren. Zo verzorgt hij o.a. de kas met druiven en tomaten. Arie melkt en verzorgt de 15 koeien, dat is dus iedere dag vroeg op. Hij doet zijn werk met veel plezier. Zo hebben mevr. Baltus en ik een kijkje mogen nemen op het gemengde bedrijf van de fam. van Diepen. We hebben het ontzettend interessant gevonden en willen hen dan ook hartelijk danken voor de gastvrijheid en wensen hen nog veel succes met hun bedrijf. De zomerstal van de fam. van Diepen Foto Nel Raap - Zwart 23

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 23