JAARVERSLAG CALLINGER ERFGOED Guus Zeeman Door de aankoop van 'de boerderij van tante Jaantje' op 15-11-1993 startte de stichting in 1994 als eigenaar van een boerderij met erf en zomerhuis en tevens als verhuurder ten opzichte van de voormalige eigenaar Gerard de Wit. Obligaties. De obligatie-administratie die in handen is van het Fi-Ak kantoor, werd in januari afgerond. Alles is op diskettes gezet en wordt in een kluis bewaard. Zomerhuis. Renovatie. Met behulp van vrijwilligers werden de volgende werkzaamheden uitgevoerd: Maken van een bouwtekening. Grondwerkzaamheden: maken van een gleuf voor de fundering van de aan bouw, aansluiting op riool, leggen van een gasleiding en t.v.-lcabel. Metselwerk buiten en binnen. Afbouw van de nieuwe entree. Plaatsen van een keukenblok. Betegelen van toilet, douche en aan bouw. Isoleren van kamer en slaapkamer. Aansluiting sanitair en keukenblok. Elektrische systeem opnieuw opbouwen. Monteren gevelkachel en douchegeiser. Schilderen van buiten en binnen. Bestraten van terras, maken van een afscheiding en aanleggen van een tuintje. Huisje opnieuw meubileren. Op Hemelvaartsdag konden de eerste gasten hun intrek nemen. De verhuur is in han den van 'Bungalowverhuur Zeeman'. Tot eind oktober werd er verhuurd. Boerderij. De eerste helft van het jaar kon slechts beschikt worden over een gedeelte. Op 14 juni kwam het woongedeelte vrij. Met materiaalgiften en beschikbaargestelde arbeidsuren door de aannemers Kuiper/Leeuwenkamp, Daalder en de Vries, kon het volgende plaatsvinden: Bouw van een ingangs partij, twee houten trappen naar de zolder en het daarop installeren van een elektrisch circuit. Door vrijwilligers werd de zolder betimmerd met plywoodplaten (beschikbaar gesteld door P.de Vries). Naar de ingang (dorsdeuren) kwam een paardenpadje met daarnaast schelpen. Verder kwam er een schelpenrand langs noord- en westzijde en werd de onderrand van de muur in de lcoolteer gezet. De dors, het vierkant en de zolders waren eind mei klaar voor het plaatsen van exposities. Op de dors was een juttersverzameling van Maarten Bakker te zien. Op de zolder de expositie 'Stolp te kijk' en in het vierkant was Natuurmonumenten aanwezig. Op 28 juni kon de boerderij voor het publiek worden opengesteld. Vrijwilligers (52) hielden toe zicht, verkochten toegangsbewijzen en boekjes. Zij leidden ook rond. Op 9 september zat het eerste expositieseizoen erop en waren er 832 bezoekers geweest. Verdere voortgang en werkzaamheden. Door bemiddeling van drs. J.Sparreboom (Regionaal conservator) gaan in 1995 twee studenten van de Hoge School Diemen zich verdiepen in de bewoningsgeschiedenis van de boerderij en het ont staan van Callantsoog. Een rietdekker heeft het dak van de boerderij hersteld. In oktober is de gehele boerderij schoonge maakt en op 25 oktober heeft er een anti-houtwormbehandeling plaatsgevonden. Er is een begin gemaakt met het leggen van een nieuwe zolder boven het woongedeelte en het opbouwen van een elektrisch systeem in de beneden vertrekken. De voormalige paardestal wordt geïsoleerd en inge richt tot archief en opslagruimte voor de Historische Vex^eniging. Er is begonnen aan het verande ren van douche/toilet in apart toilet en lcoffiezethoek. Het erf. De helft ervan is door vrijwilligers bestraat. Zij maakten in de bestrating ook een windroos. Tevens werd een rookoven gemetseld. Als meevaller aan het einde van het jaar kregen we van het P.W.N. rekken voor het ophangen van expositiemateriaal, fotopanelen, een informatiebalie, stoelen, publicatieborden, kapstokken, een archiefkast en enkele natuureducatiespelen. Terugkijkend op 1994 kan gezegd worden, dat zeer veel werlc door vrijwilligers is verricht en daar door goede vooruitgang is gemaakt, hetgeen een hoopvolle start geeft voor 1995. (Door de redactie is het verslag enigszins verkort. Belangstellenden kunnen zowel het gehele verslag als het financieel overzicht 1994 aanvragen hij Guus Zeeman, Previnaireweg 2, 1759 GX Callantsoog. Tel. 02248-1457. De verslagen liggen ook ter inzage in de Dorpsbibliotheek) 10

De Clock van Callens-Ooghe | 1995 | | pagina 10