In 1920 kocht Brouwer het café 'De Hertekop' van Jan Vos Azn. gelegen aan de Buurt (nu Dorpsplein 10). Er kwamen links en rechts van de voordeur grote etalageramen in. In de vroegere caféruimte kwa men toonbanken en rekken. Zelfs nu nog herinner ik mij dat aparte luchtje dat er hing tussen de rek ken met rollen stof. Twee zusters van juffrouw Brouwer kwamen inwonen. Deze ongetrouwde dames hadden een studentenpension gehad in Leiden. Van het 'Bierhok' werd een slaapkamer gemaakt. Zuster Bets werd winkeljuffrouw. Zij was een klein, wat krommig mensje en ik vond haar nogal bits. Zus Jans deed het huishouden en werd weinig in het dorp gezien. Brouwer en zijn vrouw waren geziene persoonlijkheden. Brouwer door zijn zaak waar het hele dorp klant van was. Daarbij waren vele pofklanten, die hij toch bleef helpen. Denk eraan, dat er nog geen toerisme was en de meeste mensen arm waren. In 1918 werd de V.V.V. opgericht. Brouwer kwam in het bestuur. Dat was niet zijn enige 'baantje', want als verenigingsmens werd er vaak een beroep op hem gedaan. Als toneelspeler had hij door gaans de hoofdrol en blonk hij uit in komische rollen. Als Brouwer op het toneel verscheen, lachte het publiek al zonder dat hij een woord had gezegd. 1920 Het toenmalige café De Hertekop'. (Zie pijltje) 1914 Schoolstraat no.1 Winkelgedeelte links, woongedeelte rechts. Op de 'kettekar' naast haar vader Geertje Brouwer. Rechts juffrouw Brouwer. De namen van de matroos en zijn vrouw weten we niet. De foto 's op deze bladzijde zijn gemaakt door P. Vos Jbz. 71

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 7