FAMILIE BROUWER - MEIJER Met dank aan J.Baken Gzn. voor zijn opmerkingen en aanvullingen. Jan Brouwer Johanna Meijer Geboren: Overleden: Geboren: Overleden: Jacob Vos Pzn. 19 febr. 1877 Hokt. 1938 17 aug. 1874 28 dec. 1953 Jan Brouwer was afkomstig van Sint Maartensvlotbrug. Hij kwam uit een groot gezin, waarvan beide ouders vrij jong waren overleden. Algauw bleek hij handelsgeest te bezitten. Zijn eerste han del bestond uit: garen, band, knopen enz. Hij verkocht ook kajapoetolie, dat genezend zou werken op wondjes. Het dorp Callantsoog stond hem zeker aan, want hij ging in de kost bij Jacob Mooij en Maartje v.d. Berg. Die woonden toen nog in het huisje links van het pand waar nu de ijssalon Molenaar is gevestigd. Ze verhuisden naar de boerderij Abbestederweg no. 13 en Brouwer verhuis de mee. Vandaar ventte hij met de 'poepezak' en een mand, eerst lopende, later ook nog korte tijd met een hondekar. De zaken gingen goed, want er kwam een fiets en hij ging uitkijken naar een eigen huis. Dat werd in 1904 het huis aan de Schoolstraat no. 1. Daar kwam een voordeur in en links werd het een winkel. Boven de deur stond trots: Jan Brouwer-Manufacturier' In die tijd leerde hij een jonge onderwijzeres in Callantsoog kennen, die toen les gaf in de klassen 1 en 2. Zij heette Johanna Meijer en was geboren in Sommelsdijk. Zij was in de kost bij Adriaan Vader en Jannetje Buis. Die woonden aan de Dorpsweg no. 14 waar nu de fam. P.Kruit woont. 1908 Het huisje aan de Dorpsweg waar Adriaan Vader en Jannetje Buis woonden. Het bleef niet bij verliefdheid, want in 1908 trouwden Jan en Johanna. Zij gingen wonen in het huis aan de Schoolstraat. Jan dreef de winkel en 'Juffrouw Brouwer' bleef les geven. In 1909 werd hun eerste kindje geboren, een dochter die de naam Geertje kreeg naar de naam van Brouwers moeder. Tante Pietertje de Vries-Vos vertelde mij, dat het een erg klein kindje was, waar zij veel zorgen om hadden. Niet alleen het gezin was uitgebreid, ook de zaak floreerde. Er kwam een 'kettekar' (paard en wa gen), waarmee nu ook de omliggende plaatsen in de Zijpe en Petten werden bezocht. 70

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 6