'Brandweer, deel 2 In september 1938 besloot de Raad tot aankoop van een open manschappenauto (merk 'NASH') met daaraan gekoppeld een tweewielige motorbrandspuit. Wethouder Kruisveld was een tegenstander van de aankoop van deze spuit. Hij zag het nut er niet van in. Bij de eerste demonstratie van de nieuwe spuit, waarbij de aanvoerslang in een sloot lag, merkte hij het volgende op: "Tjonge, wat geeft dat ding merakels veul water, maar leg die zuigslang nou es op de kant." De instructeur Kronenburg keek verbaasd en antwoordde: "Dan komt er natuurlijk geen water." Waarop Kruisveld zei: "Kijk, dat bedoel ik nou. In Callantsoog is bijna nooit water, dus wat heb je an zo 'n ding! In 1942 toen Callantsoog geëvacueerd moest worden, gingen de manschappenwagen en de twee wielige motorspuit naar de Groote Keeten. Ze kwamen daar in de garage van Jan van Scheijen sr. te staan. Bij de fam. Borst lagen toen enkele haspels met slangen. Dat waren nog van die z.g. vlasslangen met een doorsnede van 5cm. Brandweerlieden waren toen o.a. Teun Borst, Jaap van Scheijen, Arie Thomasz, Piet Kruisveld en Nico Kossen. 66 Jacob Vos Pzn. 1938 Oefenen met de twee wielige brandspuit nabij de Uitland se weg. V.l.n.r. Jacob Vos, Kro nenburg (leverancier van de spuit), Gert Kui per, Rein Koelemeij, Arie Thomasz, Jan Schager Aclriaan Vader (kommandant) 1947 In Medemblik bij wedstrij den. lste prijs!) In de voorschriften stond dat er met helmen op gewerkt moest wor den. Helmen hadden de Callants- oger brandweerlieden niet! Maar hun vindingrijkheid was groot. Er werden helmen, ooit door Engelse soldaten gedragen, ge leend! V.l.n.r. Een instructeur, Ben de Vries, Jan de Wilde (gebukt), Dirk Wittebol, Jan Vos, Piet Bakker (nauwelijks zichtbaar), Simon Schagen, Piet Mooy, Jaap Bakker.

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 2