an de i+edaetie aan/ af/en aeel^ yoeds in Contributie f27,50 Ieder lid ontvangt o.a. 4 x per jaar 'de Clock' met wetens waardigheden over de oude dorpen Callantsoog, Groote Kee- ten, Abbestede en de polders Callantsoog en Koegras. Abonnementen opgeven bij Wim Zeeman, Dorpsweg 18 Callantsoog. Telefoon 02248-1294. 'De Clock' is los verkrijgbaar bij: de firma Leguit, de V.V.V. en 't Coraaltje. Op zaterdagmorgen vindt er ook verkoop plaats vanuit de boerderij 'Tante Jaantje' Dorpsplein 33. Op bovengenoemde adressen is ook de vertaling van 'de Clock' in het Duits te koop. Tevens kunnen daar de hieronder genoemde boeken gekocht worden. Een boek met 80 foto's uit vroeger tijden. Bij elke foto een stukje tekst, zodat men al lezend en kijkend kennis kan nemen van een deel van de Callantsoger geschiedenis. Een boek met 47 verhalen van Piet Vos. Hij laat ons hierin een kijkje nemen in het Callants oog van 1888 tot 1931. Het geheel bevat naast de vaak humoristische teksten ruim 50 tekenin gen. Inhoud: Callantsoog - drie dorpen, de naam Callantsoog, de kerk, de bescherming van de kust, 't Zwanenwater, het Dorpsplein, het beeld 'de Visserman', Jutters, ontstaan Groote Keeten. Tussen de tekst tekeningen en foto's. Inhalt: Callantsoog - drei Dörfer, der Name Callantsoog, die Kirche, Kiistenschutz, 't Zwa nenwater, der Dorfplatz, die Figur 'der Fischermann', Stranddiebe, Entstehung Groote Kee ten. Auch Zeichnungen und Fotos stehen darin. De geschiedenis van deze molen. 1990-1994. Wie kwam er op het idee? Wie was de bouwer? De namen van de personen die op welke wijze dan ook geholpen hebben, staan op 'de Gulden Maalstaat' achter in het boekje vermeld. Een prachtig kleurrijk plaatje. De molen op de voorgrond, het dorp met de kerk en de duinen op de achtergrond. 84 Een lidmaatschap van de Historische Vereniging Callantsoog. Callantsoog en Groote Keeten vroeger26,00 As ik deer nag an denk 22,50 Wetenswaardigheden van Callantsoog5,00 Wissenswertes über Callantsoog5,00 De weidemolen van Callantsoog3,50 Ansichtkaart weidemolen 1,00

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 20