'Van onder het stof REKENING Als er een zolder opgeruimd wordt, komt er wel eens iets te voorschijn waarmee de Historische Vereniging blij is. Zo ook met onderstaande rekening, gedateerd 18 oktober 1929. In 65 jaar is er wat de prijzen betreft wel iets veranderd. Let ook op het kwitantiezegel. Dat was vroeger vereist voor kwitanties met een bedrag boven de 20,00. Toen de omzetbelasting (nu b.t.w. 1772 ingevoerd werd, verviel het zegel (1968?). en ZINKBEWERKER. - Oallantsoog, CALLANTSOOn - 4/ 81 voor den Heer V°°r gedane Werkzaamheden en geleverde materialen volgens onderst. De rekening is uitgeschreven door Anton de Wit. Hij ver bleef van zijn 10de tot zijn 16de jaar in een Amster dams Katholiek weeshuis. Daarna kwam hij in een in een pleeggezin in Blerick. In dit Brabantse dorp leer de hij het vak van 'koper slager'. Hij kwam in 1915 als soldaat naar Callants- oog. Daar leerde hij Adri- aantje Vos kennen. Ze trouwden na een verlo ving van 11 jaar op 24 april 1926. Ze gingen in Schoorldam wonen waar Anton ging werken als ijscoventer. Na een jaar kwamen ze in Callantsoog terug. De boerderij van Jaantjes ouders (Jacob Vos en Grietje Louw, Dorpsplein 33werd hun tehuis. Daar leer de Anton het boere- werk. Hij kon spoedig melken als de beste. Zijn oude vak bleef hij trouw. In de bouwvallige boerde rij 'aan de overkant' had hij zijn werk plaatsje. Nadat die door brand ver woest was, liet Anton op het erf een oud schuurtje slopen. Daarvoor in de plaats kwam een nieuw. Dit ging na zijn overlijden (10-2-1964) dienst doen als zomerwoning. De stichting 'Callinger Erfgoed' kocht in november 1993 van Gerard en Greetje de Wit (de kinderen van Anton en Jacintje) de boerderij. Het zomerwoninkje werd verbouwd en opnieuw ingericht. Vanaf mei 1994 werd het weer aan gasten verhuurd.

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 17