STICHTING CALLINGER ERFGOED Het eerste seizoen zit er op en 832 bezoekers hebben onze boerderij met een bezoek vereerd. Voor sommigen onder ons een voldoende aantal, terwijl anderen er meer van hadden verwacht, maar ja wat wil je. We zijn tenslotte net begonnen als goed willende amateurs, geen of weinig reclame gemaakt en snel enkele exposities in elkaar geflanst zonder Duitse tekst, krappe opstelling, beginnende begeleiders (ruim 50) enz. We wisten het van te voren, maar we hebben gezegd, we beginnen, zien het als een proef en horen wel in de loop van het seizoen wat er aan mankeert. Als het goed is, hebben we reeds een bijeenkomst gehad met de begeleiders waarop we de zomer hebben geëvalueerd en nieuwe plannen en voorne mens op de rails zijn gezet. Ook zijn er thans een tweetal studenten van de Hoge School Diemen bezig om ons voort te hel pen met de verdere opbouw van ons museum/be zoekerscentrum /expositieruimte. Verder worden ideeën ontwikkeld over het inrich ten van het erfje, het tentoonstellen van diverse zaken op de koestallen en de inrichting van de diverse kamertjes, waaronder de woonkamer. Die kamer willen we inrichten, zoals het er in het begin van deze eeuw uit moet hebben gezien. Wanneer u zich daar nog iets van herinnert, geef het dan aan ons door. Ook de meubilering zal uit die tijd moeten komen, wie helpt ons eraan? De verhuur van het zomerhuisje gaat boven ver wachting goed en zorgt zodoende voor een floris sant financieel beeld. We hopen dat we u in de volgende Clock wat meer over de plannen voor 1995 kunnen vertellen. Wanneer u dat te lang duurt of u wilt aan de gang, kom dan eens op zaterdagmorgen langs, vanaf negen uur is de koffie klaar om onder genot daar van van gedachten te wisselen. HERFSTBIJEENKOMST1994. Jan Bremer, schrijver van diverse boeken over Noord-Holland, vertelt op donderdag 17 novem ber 1994 over 'Het kustvolk tussen Petten en Den Helder'. Dorpshuis 'De Kolfweid'. Aanvang 20.00 uur. Tussen 19.30 uur en 20.00 uur is er koffie of thee. Cor Spijker foto Ank Randag 28 juni 1994. De boerderij wordt voor het publiek opengesteld. Siem Schaap en Guus Zeeman hijsen de vlag. Nel Raap gaat als eer ste van de 55 medewerkers dienst doen. 63

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 19