DE CALLANTSOGER WEIDEMOLEN Cor Spijker De eerste zomer van zijn bestaan zit er op en wat voor een zomer. Geschitterd heeft ie daar in een ambiance van een kleur en geurrijk grasland, omzoomd door een van hitte zinderende skyline van ons aller Callantsoog. De lofuitingen waren niet van de lucht, niet dat we daar twijfels over hadden, maar het doet je toch goed als Historische Vereniging dat te horen en het geeft aan dat het gepresteerde een duidelijk draagvlak heeft in onze gemeenschap. Het aantal foto's dat van de molen gemaakt is, moet groot zijn. Je kon er niet voorbij rijden of er stond weer een fotograaf zijn of haar fotoalbum te vul len. Ook onze vereniging is naarstig in de weer om de molen met haar achter grond te vereeuwigen. Dit zal hopelijk resulteren in een glansvolle kaart die te koop zal worden aangeboden om uit de opbrengst het onderhoud te bekosti gen. Niet dat dat nu direct in de papie ren zal lopen, tenminste zolang Cees Zwaan de molenaar zal zijn, zullen we geen last van achterstallig onderhoud hebben. Maar toch heb je wat kosten, daarbij heeft onze molenaar te kennen gegeven dat hij originele zeiltjes zou willen gebruiken. Die zouden moeten worden gemaakt door een in dit werk gespecialiseerd persoon. Cees Zwaan is voor de rest uiterst content over het functioneren van de molen, van de zogenaamde kinderziekten hebben we geen last gehad.vakwerk dus. Trouwens dat heeft u zelf kunnen con stateren op de op 28 juli gehouden excursie naar de molen. Een bezoek dat we elk jaar willen herha len. Onze gastheer Natuurmonumenten is doende om de klus te vervolmaken, wat inhoud dat er een greppelsysteem wordt aangelegd om het land piasdras te maken in de perioden wanneer dat noodza kelijk is. En dan is het afwachten wat onze natuur met de nieuwe uitgangssituatie van plan is te gaan doen. We blijven ervan genieten. foto Theo Kok ARCHEOLOGIE GROOTE KEETEN Frans Diederik uit Schagen wil van de winter een begin maken met het onderzoek naar oude bewo- ningsresten, die volgens hem rondom Groote Keeten zouden kunnen voorkomen. Hij denkt aan een clubje van vier mensen, die zich daar mee bezig gaan honden. Zijn vraag is of er binnen onze ver eniging mensen zijn die hem daar bij willen helpen. Degenen die geïnteresseerd zijn, kunnen zich in verbinding stellen met de secretaris. Tel: 1823. 62

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 18