IN MEMORIAM CORS VAN DER HAAR In april 1994 overleed plotseling 'onze fotograaf' Cors van der Haar. Vanaf de oprichting van de Historische Vereniging in 1985 heeft Cors medegewerkt aan ons blad. Hij wilde niet officieel in de redactie, maar als er iets op het gebied van fotograferen moest gebeuren was hij het die dat voor zijn rekening nam. Bescheiden als hij was, zei hij altijd: "Zet mijn naam maar niet onder de foto's." Dus stond negen jaar lang zijn naam alleen op het eerste blad in 'de Clock'. In die jaren heeft hij honderden foto's in en om Callantsoog genomen. Tevens maakte hij kopieën van foto's die inwoners van ons dorp bezaten en van historisch belang waren Fo"': w'"dis Toen Cors zich een computer aanschafte en al zijn negatieven daarin een plaats gaf, werd het opzoeken van een bepaald plaatje eenvoudiger. Bijna iedere vrijdag kwam hij even bij de redactie langs. Hij gaf dan gemaakte foto's af en ontving verzoeken om nieuwe te maken. De Historische Vereniging is dankbaar voor het vele werk dat hij in het belang van de vereni ging verrichtte en waarvan zij ongetwijfeld nog vele jaren zal profiteren. De redactie en vooral Jacob en Wim zullen hem missen. Onze condoleances zijn in het bijzonder voor zijn vrouw Bets, zijn kinderen en kleinkinde ren. Wij wensen hen allen veel sterkte toe. Namens de Historische Vereniging, Adriaan Kuiler NIEUWS VAN CALLINGER ERFGOED Cor Spijker Omdat we het met alles in en om de boerderij Dorpsplein 33 ontzettend druk hebben, volgt hier het nieuws in telegramstijl. Het Anjerfonds heeft 5000,00 geschonken. Aan de buitenmuur van de boerderij is de publicatiekast die eens voor het raadhuis stond, opgehangen. We zijn van plan om hierin het nieuws over Callinger Erfgoed en de Historische Vereniging te publiceren. Het vroegere werkplaatsje op het erf van de boerderij is verbouwd. Het is onder leiding van Nick Smit en Guus Zeeman en met medewerking van een tiental helpers een fraai zomerhuis gewor den. Wim Zeeman en de V.V.V. gaan het verhuren. Juli en augustus zijn al verhuurd. Er hebben zich 22 medewerkers(sters) aangemeld om entreekaartjes te verkopen en toezicht te houden. We zouden er nog wel een paar bij willen hebben. Opgeven bij mevr.Weij-Dop, tel. 1761 Leden van de K.N.R.M. gaan Maarten Bakker helpen bij het inrichten op de dors van zijn ten toonstelling 'De zee geeft'. Aannemer de Vries zal zorgen dat er een elektrische ringleiding rond de voormalige hooi- ruimte en dors komt. Hij schonk ons ook een 20tal multiplexplaten. Daarmee hebben we de zolder verstevigd. Het bedrijf Kuiper en Leeuwenkamp heeft de ingangspartij en twee trappen geschonken. Het paardenpadje naar de boerderij is in ere hersteld. Daarnaast zijn schelpen gestort. Omdat Gerard de Wit voorlopig nog in de boerderij blijft wonen en we dus alleen de dors, de hooiberg en de.zolder tot onze beschikking hebben, is er besloten de officiële opening uit te stellen. Natuurmonumenten zorgt voor een tentoonstelling over het Zwanenwater, Die komt op zolder. De expositie 'Stolp te kijk' komt in de hooiberg. De entreeprijs wordt: 2,00 voor volwassenen en 0,50 voor kinderen tot 16 jaar. Geprobeerd zal worden op de negen braderieavonden iets extra's te brengen. We rekenen erop alle 436 leden van de Historische Vereniging met familie deze zomer in de boerderij te ontmoeten. 28

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 4