UIT DE ZIJPER COURANT VAN 13 APRIL 1913 Donderdag 10 april heeft mej. Geertje van den Berg-Mooij te Callantsoog haar honderdsten verjaar dag gevierd. Het dorp had een feestelijk aanzien, van bijna elk huis wapperde de vlag; beide cafés hadden sparre- groen versiering. Voor de pastorie was een met groen versierde eerepoort geplaatst. Tegen 10 uur verliet de jubilaresse haar eigen huisje en werd naar de van binnen met planten en guirlandes versierde pastorie geleid. (De pastorie stond leeg, want de kerkelijke gemeente Callantsoog had in die dagen geen eigen dominee. Red.) Het muziekkorps van Julianadorp speelde, toen de honderdjarige voor een der ramen had plaats genomen een opgewekte feestmarsch. De heer Langhorst (hoofd der school) opende met een feestrede het feest. De kinderen zongen een drietal toepasselijke versjes. Daarna werden ze in de school getracteerd. Te 12 uur had de rijtoer plaats en werd de jubilaresse met familie en eenige leden der feestcommis sie onder hartelijke toejuichingen rondgereden. De ruim honderd kinderen gingen in een langen, vroolijken, bonten stoet, met aardige mutsen op, sjerpen om en een vlaggetje in de hand, achter de landauers. Van de gelegenheid tot feliciteren werd zeer druk gebruik gemaakt. Te ruim 2 uur had de optocht van versierde rijwielen plaats. Er waren slechts acht deelnemers, die hun fietsen en soms zich zelf, aardig hadden opgesierd. De eerste prijs werd toegediend aan den jongeheer Jan Braam, de tweede aan den jongeheer Dirk Vos. Bij de felicitatie door de Commissie, die zich ten doel heeft gesteld de 100-jarige voortaan finan cieel te steunen, werd door de familie onder dankzegging het aangebodene aanvaard. Den geheelen dag tot laat in den nacht werd in beide cafés druk gedanst en heerschte er een opge wekte stemming. Van 8 tot 11 uur werden 's avonds door den heer Willems van Wognum, bioscoopvoorstellingen in de openlucht gegeven, die zeer in den smaak vielen. Jammer, dat het weer zoo dreigend en het 's avonds zoo koud was; het publiek bij de bioscoopvoorstellingen zou anders veel talrijker geweest zijn, evenals bij de uitvoeringen van het muziekkorps. 1913 Omdat het huisje van Geertje veel te klein was, week men uit naar de leegstaande pastorie, die fees telijk versierd was. Rechts van de pastorie het huis van E.R.Braam, de duinopzichter Links de boerderij bewoond door Jan Mooij Mz. Daarnaast de boerderij tevens stalhouderij van S.Kos. Dan het café de Hertenkop'. Hierin woonde Jan Cornelis Vos. Bijgenaamd Jan de Snark) Het uiterst linkse pand is 'het Dorpskoffiehuis'Dat behoorde aan Jan Adriaan Vos. (Bijgenaamd Jan Keers). 41

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 17