Waar gebeurd EET SMAKELIJK! In een van de verhalen van mijn Vader vertelde hij over een varkentje van zowat 100 pond dat zijn Moeder op strand vond. Aan een een touwtje mee laten lopen ging niet "want het was dood". Dus nam moeder het op haar rug in een 'dreegtouw' mee. Thuis werd het beestje in stukken gehakt. De poezen kregen een deel. Toen die na een paar dagen nog leefden, werd het vlees geschikt bevonden voor menselijke consumptie. De familie smulde en ondervond er geen nadelige gevolgen van. Nog zo'n geval uit die tijd, dat tekenend is hoe die mensen toen leefden. Er waren op de Karnemelkplaats twee biggen dood gegaan aan vlekziekte. De boer begroef ze in de duinvoet ver van hun huis, want de ziekte was besmettelijk. Opoe Vos had gezien waar ze begraven waren. Ze woonde toen nog aan de Duinweg. Gewapend met een schop en een grote zak vond ze de plek en groef de biggen weer op. Ze zag dat de vlekken verdwenen waren en nam de biggen mee naar huis. Ook nu overleefde de familie het feestmaal. Buurman Kater had kadavers van aangespoelde varkens van het strand gehaald. Het waren Argentijnse varkens, die waren van een koelschip overboord gezet. Kater had aan een brede sloot varkenshokken staan. (Op de plaats waar nu Maarten Hollander woont, Zeeweg 33) Hij sneed de varkens aan stukken en voerde die op aan z'n eigen varkens. Die bleven gezond. Toen Kater ook zag dat de hammen er goed uitzagen, werden die te roken gehangen in zijn schoorsteen. Vele malen at het gezin met smaak van die hammen. Ook hier: niemand werd er ziek van! GRAAG NOG EN PAAR MEER! Het aantal leden was op 1 mei jl. 436. Iedere maand stijgt het. We zouden zo graag die 500 willen halen. Dat zou leuk zijn als we volgend jaar ons tienjarig bestaan gaan vieren. Dus kijkt u nog eens in de rondte. Laat 'de Clock' lezen aan familieleden, vrienden of kennissen en vraag ze om lid te worden. Want we hebben nog zoveel plannen. Enkele zijn al gerealiseerd. De weidemolen is een plaatje en de via de stichting Callinger Erfgoed aangekochte boerderij wordt ook iets moois. Dus even 1294 bellen. IN 1779 AAN CALANDSOOG GESNEUVELD Door deze thans gewoone weg, geevc ik aan alie myne Vrienden en Bekenden kennis: dat mvnen Zoon JftRjjf HOO G E.RSede Luitenant in het 3de Bntt. der.iftc halve Brigade* by de Landing van de Engcliche aan Calandsoog, op den £7 Ang. 1. 1., des voormiddags, door een Musket- Kogel in de Bofft gewond, echter bleef door ageereft tot aan den avondwanneer een tweededito Kogeh'nzyne regter Knie aangekomen, hem deed vallen: dat hy van daar op Allemaal en vervolgens na Amflerdnm getransporteerd zvndc; op den 5 Oftober aan deze Wonden in het ai de Jaar zynes ouderdom; is overleeuen; wat ik als Vader, wat het Vaderland aan hen verlied:weet Gyliedcn verfchoond myn gevoelig harte der halve voor Condoleancle- Brieven. NYMEGEN den 6 October 1399. H. HOOGKRS Jacob Vos Pzn. Uit de teleaccursus: Genealogie. 39

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 15