Als er op zaterdag niet gewerkt werd, pikte ik wel eens stiekem thuis de sleutel van de personeelsin gang en ging in de villa alles op mijn gemak bekijken. 1930) Beneden waren de ruimtes voor het per soneel. De ingang lag aan de noordkant. Dan kwam je in een niet zo brede gang. Een kille donkere spelonk, waar het altijd wat muffig rook. Meteen rechts was een trapje naar beneden. Daarlangs kwam je in de wildkamer. Toen ik op een keer de deur opende, had ik meteen al gegeten en gedronken. Dode fazan ten, konijnen en hazen keken me met glazige oogjes aan en het rook er niet bepaald fris. Tegenover de wildkamer was de wijn kelder, die altijd op slot was. Zou er een van de mensen die er toen werkten inte resse in die wijn gehad hebben? Ik denk dat de gedachte om iets te stelen nooit in ze opgekomen is. Zoiets deed men toen niet! Aan het eind van de gang waren de lin nenkamer en de keuken. In de laatste waren aan twee kanten brede aanrech ten en kasten. Ook was er een geweldig fornuis, dat voornamelijk met hout gestookt werd. In de hoek stond een pomp, die het water ophaalde uit grote regenputten. Het water daaruit werd altijd gekookt. Achter de keuken waren twee slaapkamers voor het personeel en daar tegenover twee w.c.'s. De grond om het gebouw was tot aan de vensters van de benedenvertrekken opgewerkt, zodat het in die ruimten altijd koel was. ±1913 'De Groote Villa' in het Callantsoger duinlandschap. Geheel rechts clelen van cle villa's 'Liesbethen 'Dora'. Zie ook cle tekening met heschijving in de vorige 'Clock'. 35

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 11