1 juli 6 juli 7 juli 11 juli 21 juli 23 juli 24 juli 31 juli 6 augustus 9 augustus 23 augustus 7 september 9 september 11 september 16 september 4 oktober 6 oktober 12 oktober 25 november 30 november 21 december Huurwoningen op diverse plaatsen in Callantsoog worden door het gemeentebestuur te koop aangeboden. Tevens gaat de gemeenteraad akkoord met het voorbereidende bestemmingsplan voor de bouw van een appartementenhotel op de plaats van 'de Wijde Bliek'. Nieuwe straatnaam 'Dubbelduin' in Groote Keeten. Begin van de wekelijkse zomerbraderieën op het Dorpsplein. 'Copy Colour' in een nieuw pand in het winkelcentrum Plein 22. Eigenaar Sjaak van Spanje. Rommelmarkt voor de 'Muziek' weer een succes. Oud bestuurslid van de V.V.V. Wim Kloosterboer overleden. Groot aantal V.V.V. kantoren bedreigt met sluiting. Callantsoog ook? Zesdaagse strandwandelaars. Vijf Callantsoger dames en één heer bereiken nat en vermoeid de finish in Huisduinen. Plan voor Callantsoger weidemolen in het radio-programma 'Vroege Vogels'. Bestuur V.V.V. wil postkantoor op Dorpsplein kopen en zich daar vestigen. Op een vergadering in Petten spreken de leden van de V.V.V. zich uit tegen het voor stel van het bestuur over de aankoop van het postkantoor. 140 stemmen tegen, 45 voor. Het bestuur stapt op. Stichting Callinger Erfgoed leent van het gemeentebestuur een ton voor de aankoop van de boerderij op het Dorpsplein 33. Wijziging dienstregeling N.Z.H. Men kan van Callantsoog niet meer rechtstreeks naar Den Helder. Er mag permanent gewoond worden in recreatiewoningen op de Previnaireweg. Er komen in 'de Wijde Bliek' 50 asielzoekers. Het verzorgingscentrum 'Huys ten Oghe' staat voor Europa model. Stichting Callinger Erfgoed heeft het beoogde bedrag voor de aankoop van de boer derij bij elkaar. Lening gemeentebestuur, schenkingen en verkoop van obligaties, tezamen 200.000. Een geweldige prestatie Het weidemolentje door de Historische Vereniging Callantsoog gefinancierd dat voor het Zwanenwater komt te staan, is klaar. De romp is geplaatst. Het land er omheen is zo drassig dat de wieken er niet naar toe gebracht kunnen worden. Bestuur van recreatiepark 'Het Sandepark' stapt naar de rechter. Het gemeentebe stuur wordt nalatigheid inzake onderhoud van tennisbanen verweten. Noord Hollands Landschap koopt 5 ha nollenland. Net als in januari '93 ligt het aan gekochte gebied in de buurt van Abbestee. Onderzoek zal gedaan worden naar restanten van een Romeins fort nabij Groote Keeten. Een F16 zal binnenkort een verkenningsvlucht uitvoeren en foto's nemen. 9 De Gulden Maalstaat Op die staat staan alle namen van personen, bedrijven en instellingen die op welke wijze dan ook hebben meegeholpen bij het bouwen van de molen. De staat wordt op 23 april 1994 in een koker in de fumdering ingemetseld. Bijna klaar. Half februari 1994. Ondanks kou en ijs hebben de molenbouwers de wieken aan de molen bevestigd. Hij kan draaien. foto Martien Zwaan

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 9