(j is teren is ooljeen beetje geschiedenis 23 januari 30 januari 6 februari 19 februari 4 maart Het gebeurde in 1993. 6 april 6 april 7 april 13 april 15 april 28 april 30 april 11 mei 12 mei 14 mei 25 mei 4 juni 4 juni 9 juni 11 juni 15 juni 16 juni 19 juni 22 juni 25 juni 28 juni 29 iuni 29 juni 30 iuni Woningbouw in Callantsoog-noord via grondonteigening. Er is een plan voor 80 vrije sectorwoningen en 20 woningwetwoningen. Noord Hollands Landschap koopt 11 ha potentiële bollengrond aan. Het gebied sluit aan bij de stuifduintjes van Abbestee. N.H.Landschap wil er een beschermd natuur gebied van maken. (Zie ook 'de Clock' juni 1993. blz. 27) Miljoenen pakjes sigaretten overspoelen de stranden. Jutters maar ook strandvonders en politie zijn bijzonder actief. De commissaris der Koningin bezoekt het zorgcentrum Huys ten Oghe. Er worden op de hoek Abbestederweg/Duinweg 43 luxe appartementen gebouwd. Het Juliana Londs bedenkt de ANBO-afdeling Callantsoog met 3000,00. Café-restaurant 'Dorpszicht' in andere handen. De nieuwe eigenaars zijn: Delver en Oldenburg. Opening van een tweede 'Coraaltje'. Vliegeren een nieuwe rage. De Stichting Callinger Erfgoed tekent de koopovereenkomst voor de aankoop van de eeuwenoude stolpboerderij aan het Dorpsplein 33. Hoek 'Vis en Snacks' genomineerd voor beste cafetaria van Nederland. Zwitserse reisleider voor de 150ste keer met een bus toeristen in Callantsoog. In hotel 'de Wijde Bliek' afscheid van J.Dudok van Heel, voorzitter van de K.N.R.M. Callantsoog opent het badseizoen. Er waren 17 praalwagens. Het was mooi weer. Geopend de poëzieroute 'op paaltjes'. Thema: Land van Holland. Gezamenlijke oefening rampenbestrijding van E.H.B.O., brandweer en politie. Plaats van handeling: in en om het Dorpshuis. Tien jaar samenwerkende kunstenaars. Expositie in de Dorpsbibliotheek. Thema 'het Zwanen water'. Het 'Beach Hotel' met 250 bedden op de hoek Abbestederweg/Duinweg geopend. De supermarkt 'Meermarkt' o.l.v. René Christiaan aan het Dorpsplein 10 opent zijn deuren. Ridder Lancelot op bezoek bij de basisschool 'Frankendael' Er strand een Duits jacht. De eigenaar, de heer U.Vogt uit Mtinster, verdrinkt. Vrouw en kindje (4 jaar) bereiken ongedeerd het strand. Het jacht blijkt ongeschikt voor een zeereis te zijn geweest. De 'Blauwe vlag' weer op de Seinpost. Voor de kust wordt een 'reuzenhaai' gesignaleerd. Er zijn plannen voor de bouw van 32 appartementen bij hotel Callantsoog aan de Abbestederweg. Aan de overkant van het hotel wil men 150 parkeerplaatsen aanleg- gen. De Stichting Callinger Erfgoed gaat een obligatielening uitgeven om de aankoop kos ten van de boerderij aan het Dorpsplein 33 200.000) te dekken. De verdronken Duitse zeezeiler door redders van de K.N.R.M. ten grave gedragen. 'De drenkelingenhoek' op de algemene begraafplaats is zijn laatste rustplaats. De 'Blauwe vlag' gestolen. De 'Miss-verkiezingen' in de Vijverhut in Groote Keeten weer van start. De wereldarbiter biljarten Maarten Oldenburg in het Dorpshuis geëerd. Circus Renz komt aan de Voordijk. V.V.V. Noordzeestrand Zijpe wil het P.T.T. kantoor aan het Dorpsplein 18 kopen om daar haar activiteiten voort te zetten. Rond Callantsoog wordt steeds meer grond omgezet tot bollengrond. Jan Mooy Pzn. 14 januari O O O 8

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 8