NIEUWS VAN HET MOEENFRONT Cor Spijker Een ieder die het project in wat voor vorm dan ook heeft gesteund, zal worden uitgenodigd. Deze uitnodiging is vervat in een door Wim Lastdrager samengesteld boekje, waarin hij de geschiedenis van de bouw van de molen beschrijft. STICHTING CALLINGER ERFGOED Cor Spijker Degene die zo af en toe langs de boerderij loopt, zal het al hebben gemerkt, activiteiten alom. Prioriteit is en wordt gegeven aan de verbouw en inrichting van de zomerwoning, want u begrijpt dat die vooral in de eerste jaren de benodigde pegels voor ons moet verdienen. Daarnaast wordt de boerderij gedeeltelijk ingericht, te weten de dors, de hooiberg en zo er tijd en geld is de zolders. Druk doende zijn we om deze zomer het één en ander te exposeren. Hierbij valt te denken aan de expositie 'Stolp te Kijk' een overzichtstentoonstelling van de ontwikkelingsge schiedenis van de stolp in Noord-Holland. Tevens wordt er een gedeelte ingericht als juttersmuseum. Maarten Bakker heeft zich bereid verklaard om zijn verzameling in de boerderij ten toon te stellen. In samenwerking met Natuurmonumenten wordt gewerkt aan een paneel over het Zwanenwater. In de publikatiekast aan de muur van de boerderij zullen we u op de hoogte houden van voortgang, exposities en openingsuren en natuurlijk doen we dat ook in 'de Clock' van a.s. juni. Als het goed is, zijn nu de obligaties waarvoor men in de herfst van 1993 ingeschreven heeft, uitge reikt. Wanneer u de obligaties nog niet in uw bezit heeft, benader dan even onze penningmeester, (telefoon 02248-1928) Januari 1994 Het gaat er dan toch van komen. Ondanks de risico's van het slechte weer en dien ten gevolge het onbereikbaar worden van het molenterrein, willen we de molen officieel in werking stellen op zaterdag 23 april 1994. Het is de bedoeling dat we 's morgens om 10.00 uur bijeenkomen op het landgoed 'De Horn' voor het gezamenlijk gebruik van de koffie en het verdelen van de openingsrol- len. Burgemeester Gutker heeft ons toegezegd daarbij aanwezig te willen zijn. Na de koffie zullen we te voet naar de molen lopen om de handelingen te verrichten, die de molen in werking doen tre den. Verbouw van de bij de boerderij Dorps plein 33 behorende zomerwoning. Guus Zeeman (I) en Nic Smit zijn aan het pannen leggen. Douche en w.c. zijn dankzij hulp van velen bijna klaar. In de woning zijn de muren geïsoleerd Gas, water en riole ring zijn aangelegd. (foto Wim Zeeman)

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 7