De hoofdingang van de villa lag aan de land- of oostzijde en bestond uit een statige hardstenen trap die leidde naar de eerste etage van het middendeel. Er waren vele kamers en vertrekken. Om er een paar te noemen: een jachtkamer waarin jachtgeweren waren geborgen en de uitrusting voor het golf- spel. Dan een grote zaal met naar ik meen twee biljarts en een paar grote boekenkasten met inhoud. De personeels- en werkingang en alles wat daarmee verband kon hebben, lag gelijkvloers op de westzijde. Daar waren ook de keukens. Vandaar was er een lift naar de grote zaal. Die lift werd gebruikt voor de bediening van bewoners en eventuele gasten. Van het personeel herinner ik me niet zoveel. Piet van Hemert was de huisknecht. Mevrouw had een kamenier, mijnheer een chauffeur. Hij heette Bischoff. In de keuken regeerde Lien. Deze kwakte de kluiten boter in de braadpan zodat mevrouw gezegd zou hebben: "Lien kan heerlijk koken, maar ze is duur!" Omdat vooral in het westelijke gebouw nogal wat lekkage was, meende men dat het beter was om de kasteelachtige rand en de koepel te slopen. In deze laatste had altijd de kijker gestaan. Het nieu we dak is er in 1930 opgekomen. 'De Groote Villa' werd in 1937 bij openbare verkoop verkocht voor 5000,00. Eigenaar werd de heer Joh.Pool, arts te Hoogwoud. Het gebouw werd aangepast aan de eisen die er die tijd aan een hotel-pension werden gesteld. Het hotel werd vanaf 1 mei 1938 gerund door de gérant Frans Kruidbos, die met zijn gezin op last van een Duitse instantie in 1942 moest wijken voor de Ortskommandantur. In 1943 moest het gehele gebouw worden afgebroken. Nu (1993) staat op die plaats het hotel-restaurant 'de Wijde Bliek'. 4

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 4