'Van onder het stof Bibliotheek (in de school) DE EERSTE ZOMERHUISJES KOMEN TERUG Terwijl ik dit stukje zit te schrijven, hoor ik de motor van een betonmolen lustig snorren. De aannemers Vos en Borst zijn met hun personeel druk bezig de fundamenten te storten voor 'de Tandem' het eerste zomerhuisje, dat uit 'Hollywood' naar het dorp terugkeert. Er zullen er nog een stuk of vijf volgen. En, al weten we, dat ze in de eerste jaren, als gevolg van de woningnood nog niet hun vroegere bestemming krijgen, toch mogen we verheugd zijn. Deze huisjes blijven voor onze plaats behouden. UITVOERING FANFARECORPS Op Zaterdag 12 Juli geeft ons muziekcorps haar laatste uitvoe ring van het seizoen 1946-1947. Door de strenge winter is het bijna de eerste van het volgend seizoen geworden. Naar men ons mededeelde zal prof. Khaki uit Alkmaar voor de nodige afwisse ling zorgen. Wanneer krijgen we voor de badgasten eens een openlucht-con cert? Of gaat 't niet zonder muziektent? DE STRANDKLUFT Nog steeds ziet men alle dagen dat de strandkluft wordt bereden met alle vervoermiddelen. Dat personen van buiten de gemeente zich hieraan schuldig maken is verklaarbaar, want het is op generlei wijze aangegeven, dat die weg voor alle verkeer is afge sloten. Maar dat ingezetenen, motor- en wielrijders, zich hieraan schuldig maken, is niet goed te praten. Zij weten toch heel goed, dat het rijden op die weg gevaarlijk is (of moeten er juist onge lukken gebeuren?) en dat die weg voor alle verkeer was afgeslo ten. Dat er nog geen waarschuwingsborden zijn aangebracht is niet de schuld van het gemeentebestuur, zoals door enkelen naar voren is gebracht. Deze zijn al geruime tijd geleden besteld, doch laten nog steeds op zich wachten. Zoals wij boven reeds schreven, is het zeer gevaarlijk om van de strandkluft op de grote weg te rijden, doch ook voor de voetgan gers is het hinderlijk, vooral voor de kinderen. Wij hebben dezer dagen kunnen constateren, dat er een opzich ter, van het werk dat hier thans wordt uitgevoerd, drie a vier keer in korte tijd de strandkluft op en af reed. Wij hopen, dat de borden spoedig geplaatst kunnen worden en dat dan de overtreders door de politie onverbiddelijk op de bon worden geslingerd. Koelemei GEOPEND: Dinsdag en Vrijdag, 's midd. van 3-4 Het leesgeld bedraagt 10 cent per deel. Te storten waarborg fl. 24 We hebben de stukjes die hier naast afgedrukt zijn, overgeno men uit de Badbode die ver schenen is op zaterdag 12 juli 1947. Al lezende krijgt men een aardig beeld van de toestand in ons dorp vlak na de oorlog. Er was veel vernield, de armoede was groot, maar men hoopte op betere tijden. Het bestuur van de V.V.V. met als secretaris de oud-veld wachter Koelemeij, was actief. Dit bestuur zag vooruit. Badgasten naar het dorp halen, dat was belangrijk! De Badbode werd toen gedrukt door de heer K. van Loenen, die een drukkerij en boek-handel in Schagerbrug had. De redacteur was het hoofd der school, de heer A.M.J. Mol. Een abonnement kostte f 1,00 per seizoen. Wel graag vooruit betalen!

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 24