Het hiervoor staande is een gedeelte uit 'de kroniek van het Sandepark'. Een stukje Callantsoger geschiedenis dat bewaard dient te blijven. De huisjes van het Sandepark stonden aanvankelijk in een kaal polderlandschap. Na veel inzet van bewoners en gemeentebestuur staan ze nu in een schitterend bos. Het bestuur van de in 1965 opge richte vereniging van huiseigenaren doet er alles aan om het park netjes en verzorgd te houden. De betrokkenheid van de eigenaren is erg groot. De gedeelde eigendom van het park, huizen en bouwpercelen zijn privé-eigendom, wegen, sportac- comodaties en het openbaar groen vallen onder de onderhoudsplicht van de gemeente, maakt dat er nog al eens moeilijkheden ontstaan. Wie moet wat betalen? Als er nu sprake is van gemeentebestuur bedoelen we niet meer het bestuur van Callantsoog maar van Zijpe. Op 1 januari 1990 verloor Callantsoog namelijk zijn zelfstandigheid en werd heringe deeld. Het is goed dat het park er is en landschappelijk zo fraai is ingebouwd. Groote Keeten kan blij zijn met zo'n rustige en gezellige groep recreanten. Het gemeentebestuur van toen (o.l.v. burgemeester Correljé) heeft er wel veel moeite voor gedaan om het van de grond te krijgen, maar het is die moei te waard geweest. Ofschoon het 'Sandepark' in de wintermaanden erg spaarzaam wordt bewoond, behoort het bezoek van 'personen met minder goede bedoelingen' gelukkig nog steeds tot de zeldzaamheden. Wel heeft zich bij het persklaar maken van dit artikel, te weten op 21-10-'93 het eerste en hopelijk laatste geval van een brand voorgedaan. Eén huisje werd volkomen door brand ver woest. De oorzaak van deze brand is in nevelen gehuld. Laten we hopen dat dit niet op conto van de crimi- nalitiet geschreven behoeft te worden. De redactie bedankt het bestuur van de vereniging 'Sandepark' en in het bijzonder Ko Rellage voor de hulp bij het schrijven van de geschiedenis van het 'Sandepark'. 23 De eerste brand op het 'Sandepark' na de stichting in 1964. Van het in okto ber 1993 verbrande zomerhuisje bleef alleen het windscherm rechtovereind staan.

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 23