Met deze zin leidt de vereniging 'Sandepark' haar in mei 1993 uitgegeven kroniek in. De redactie van 'de Clock'ontleent daaraan het volgende: Op 30 maart 1949 wordt door de gemeenteraad van Callantsoog een uitbreidingsplan-in-onderdelen voor Groote Keeten vastgesteld. In april 1960 (dus 11 jaar later) komt er een nieuw uitbreidingsplan. Hierin is een plan voor het maken van het Sandepark opgenomen. Hieruit blijkt dat B. en W. zich meer willen richten op de recreatieve functie die Groote Keeten kan en moet gaan vervullen als eenvoudig badplaatsje. Tussen de Rietweg en de Voorweg is een terrein bestemd voor de bebouwing met zomer- en/of kamphuis jes. Op 2 augustus 1960 wordt het plan door de Raad vastgesteld. Ook Gedeputeerde Staten hechten er hun goedkeuring aan. Op 26 juni 1962 wordt door de Raad van de gemeente Callantsoog besloten het gedeelte van het plan betreffende recreatiedoeleinden te realiseren en 18 ha grond te kopen van de fam. de Graaf, mw. Weij, dhr. P.J.Kruisveld en dhr. Hoogschagen. Doel van de aankoop is het ontwikkelen van de recreatie in Groote Keeten als economische impuls. Op 15 november 1962 verklaren B en W dat de aankoop zal geschieden in het belang van de Volkshuisvesting. red.) Op 11 februari 1964 wordt door de Raad van de gemeente Callantsoog besloten tot het aangaan van een contract met Sunclass Bungalows N.V. voor de ontwikkeling van het Sandepark. Maar op 24 maart 1964 deelt het College van Gedeputeerde Staten mede, dat het Raadsbesluit van 11 februari 1964 niet wordt goedgekeurd. Zij vinden dat de norm bebouwd/onbebouwd wordt over schreden. Dus gaat in mei 1964 de Raad over tot wijziging van het uitbreidingsplan-in-onderdelen Groote Keeten. Op 16 juni 1964 komt er een nieuw plan waarbij het aantal percelen en dus huisjes is teruggebracht van 207 naar 185. Op 4 augustus 1964 keurt Gedeputeerde Staten het plan goed. HETSANDEPARK "De geboorte van het bungalowpark in de Sandepolder te Groote Keeten is gedurende vele jaren in nevelen gehuld geweest." Een van de 185 zomerwoningen op het Sandepark Alle huisjes zijn van een zelfde type. Als Callantsogers het over bovenge noemd park hebben, zeggen ze: "Dat ter rein met die punthui- sies an de Keeten." 21

De Clock van Callens-Ooghe | 1994 | | pagina 21