Eb Waar gebeurd 1919 't ZWANENWATER Onze Lieve Heer heb rare kostgangers, nou wai hewwe ze ok had! Op 'n dag krege wai 'n man te loogere uit Hilversum. Hai had lezen dat 't Zwanenwater zoo mooi was en nou wou ie deer 's kaike. Hai was loopend van Hilversum kommen. Hoelang ie d'r over dein had, zai ie niet. Ik vertelde hem, dat 't Zwanenwater privé bezit was en dat ie d'r niet in mocht. Ik zai ok nag: "Als je d'r toch heen wil, ken je 't beste zundagoggend gaan, want den is die jachtopziener nei de kerk in 't Zand." Affain hai gaat seivens nei z'n kamer, rnain vrouw dekt 's oggens 'n tafel voor broodeten en zai wachtte... Om negen uur was ie nag niet beneden en gaat ze op z'n deur kloppe. Gien geluid, nou den de deur maar open. Hai was d'r niet, maar wel stond z'n raistas naast 't bed. Wai dochten gelaik: "Hai is toch nei 't Zwanenwater." Om 12 uur was ie d'r nag niet, maar kort deerop kwam ie anzet- te, tot over z'n middel onder de prut. Hai was 's nachts al nei 't Zwanenwater gaan en was in 'n moeras zakt. Deer had ie zowat 4 uur inzeten en maar wachtte op die jachtopziener! Toen die niet kwam, was ie d'r al martelende zelf nag uit wete te kommen. Main vrouw heb z'n kleere wos- sen en droogt en daags deernei is ie nei Skagen brocht deur Arie Kos. Affain, hai had 't Zwa nenwater zien! |£L AA BPIIfXW GESCHONKEN Bezitters van huizen en zomerhuizen aan de Lepelaarsweg en de Op 't Landtweg hadden een belangenvereniging. Nu het gemeen schappelijk belang n.1. het vaststellen van de erfpachtsom bereikt is, is die vereniging overbodig. Op voorstel van de penningmeester, de heer N.J.Groot, is het reste rende kasgeld in ons molenfonds gestort. Dat betekent dat het fonds 250,00 rijker is geworden. Onze dank! Piet Vos Jbz. wercl geboren in 1888. Hij was een van de 16 kinderen die zijn moeder ter wereld had gebracht. Hoe hij leefde en werkte heeft hij in 179 'herinneringenopgeschreven. Hieronder volgt zo'n herinnering'We merken hierbij nog op dat Piet Vos in 1913 een hotel had gebouwd. Hij noemde het 'Duinzicht'. Het stond op het Dorpsplein aan de zuidwestzijde. In de mobilisatietijd (1914-1918) woonden er alleen militairen in. Na 1918 kwamen er burgers loge ren. 63

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 3