Muziektenten In 1919 werd er in Callantsoog een fanfarekorps opgericht. De muzikanten wilden ook openlucht concerten geven, maar waar? Enkele dorpelingen hebben zich toen verdienstelijk gemaakt door geld bijeen te brengen. In 1921 was er zoveel dat er een 'muziektribune' gebouwd kon worden. Hij was van hout gemaakt en achtkantig. Tijdens de kermis in september 1921 werd er voor het eerst gebruik van gemaakt. In 1922 maakte timmerman Piet Vos er een houten kap op. Tevens maakte hij een paar schotten, die aan de windkant gezet konden worden. Op het dak kwam een koperen wind wijzer met daarop een mannetje dat op een fluit speelde. De dorpsloodgieter Anton de Wit had die leuke versiering gemaakt.(Zie ook 'de Clock',maart 1989) De kleur van het onderste gedeelte van de tent was okergeel en de spijlen waren donkerbruin. Onder het podium was een opberg ruimte voor stoelen en schotten. Het luik dat toegang tot deze ruimte gaf, was gemakkelijk te openen, zodat de jeugd er zich nogal eens in 'opskool'. Tot 1940 zijn er in de muziektent ver scheidene concerten gegeven. In 1943 is hij op last van de Duitsers afgebroken. In 1948 verrees er een nieuwe muziektent. Ook in de nieuwe tent heeft het Callantsoger fanfare korps heel wat keren gespeeld. Bij terugkeer op het dorp van de ouderen na hun jaarlijks uitstapje en als de schoolkinderen terugkwamen van hun reisje ontbraken ze nooit. We moeten hierbij opmerken dat de muzikanten dan niet altijd in de tent stonden maar er naast. Dat kwam omdat bij een beetje wind. en wanneer waait het op Callantsoog niet, het in de tent bar koud was. De muzikanten gingen dan aan de oostkant van de tent staan. Ze stonden dan in het 'louwtje'. Muziektent in 1921 door de burgers van Callantsoog aan hun gemeente geschonken. 82

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 22