DE WEIDEMOLEN GEREED Cor Spijker In het juni-nummer van 'de Clock' is een wat optimistisch beeld geschetst van de vooruitgang van de bouw van de weidemolen. Als je het goed las kreeg je de indruk dat het om weinig meer te doen was. Maar men weet hoe het gaat, alles moet heel secuur. Het begint al met de aanschaf van de materialen. Hoe zo goedkoop mogelijk en efficiënt mogelijk krijg je die? Een sport op zich, alhoe wel ook wel eens frustrerend. Daarnaast hadden we de vakanties en niet te vergeten de natte moeson in de maanden juli en augustus die het werken in het veld bijna onmogelijk maakten. Maar het begint er nu dan toch op te lijken. Financieel is er nog het één en ander aan de hand, we komen nog een drie duizend gulden te kort. We hopen die in de loop van de tijd bijeen te garen via de altijd maar weer gulle gevers en via 'het commercieel' maken van de toegevoegde belevings waarde die deze molen teweeg brengt aan het dorp Callantsoog en haar landelijke omgeving, zowel landschappelijk als recreatief. Van de molen zullen door ons ansichtkaarten worden gemaakt. Die zullen aan de man worden gebracht in samenwerking met de bedrijven die in Callantsoog al ansichtkaarten verkopen. De eige naren van deze verkooppunten zijn reeds door ons benaderd en we gaan er van uit, dat zij hun mede werking hieraan willen geven. Tevens denken wij dat de beeltenis van de molen zal worden gebruikt voor allerlei commerciële doeleinden. Zeker is dat de molen zal gaan prijken op allerlei folders, die Callantsoog aanprijzen als het oord der oorden om je vakantie door te brengen en natuurlijk met de molen voorop een oerhol- landse vakantie beloven. Onze oerhollandse koopmansgeest zegt, dat wanneer de molen voor derge lijke doeleinden wordt gebruikt, het misschien aardig is om een vrijwillige bijdrage te vragen voor onder andere het onderhoud van de molen, want ook dat kost geld. Op deze wijze hopen we het financiële gedeelte rond te krijgen en een reserve te kweken voor het onderhoud van de molen. Allen die hebben meegeholpen hetzij materieel, hetzij financieel, ontvangen het boekje de geschie denis van de Callantsoger weidemolen' en de Gulden MaatstaafTevens ontvangen zij een uitno diging om aanwezig te zijn bij de inwerkingstelling. Dit zal geschieden op een mooie voorjaarsdag met veel wind in 1994. Nader bericht volgt. Wij vragen alle molensympathisanten om nog een bedragje in het molenfonds te storten. Dit kan men doen door: te storten op de rekening 5173596 van de Postbank of bij de Rabobank 3574.45120 (Girorek. Rabobank 205129) Graag er bij vermelden MOLEN. SCHENKING Van mevr. Rotgans werd bij haar vertrek uit Callantsoog in oktober een aantal door haar man gemaakte tekeningen ontvangen. Er zijn 10 met de hand ingekleurde tekeningen bij van de Callantsoger kerk en 44 niet gekleurde van de kerk en 6 van het oude raadhuis. (formaat 36 x 22) Tevens schonk ze een glazen vitrine. De tekeningen mogen verkocht worden, de opbrengst is bestemd voor Callinger Erfgoed. Vs! 81 ;v -W ''V&V+lC iii L Sr-—v*

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 21