Zoals u wellicht heeft vernomen, is de aankoop van de stolpboerderij van de familie De Wit sinds 15 november 1993 een feit. Wat in eerste instantie een onmogelijke opgaaf leek om namelijk in een paar maanden een bedrag van ruim 200.000 bij een te halen, is gelukt! Wanneer je daar iemand voor zou willen bedanken, dan zou in de eerste plaats die dank uitgaan naar de gemeenschap Callantsoog/Groote Keeten. Tot deze gemeenschap zouden we ook willen rekenen de vaste gasten en bezitters van tweede huisjes, want ook die hebben zich beslist niet onbetuigd gelaten. Wij zijn er vast van overtuigd, dat de geweldige reactie van onze gemeenschap voor ons gemeente bestuur aanleiding was om ons boerderijproject te steunen met het aanzienlijke bedrag van 100.000. Niet mis in een tijd van bezuinigingen. In de boerderij willen we ergens de namen vermelden van personen en instellingen die ons zo fan tastisch geholpen hebben. We kunnen ons voorstellen dat er onder u zijn die hier moeite mee heb ben. Laat het ons dan weten, want hun naam wordt dan niet gepubliceerd. Hoe nu verder. De obligaties zijn inmiddels gedrukt en worden zo spoedig mogelijk gedistribueerd. Er is echter een probleem. Verschillende gulle gevers hebben in hun enthousiasme op hun acceptgi ro hun naam vergeten in te vullen. Ook staat lang niet op elke giro of het bedrag een gift is of dat het bedoeld is voor de aankoop van een obligatie. Onze penningmeester zal heel wat speurwerk moeten verrichten en dat vraagt tijd. Ondertussen worden er driftig plannen gemaakt om de boerderij in te richten. We denken dit in fasen te doen. Zo zullen we deze winter het zomerhuisje enigszins renoveren, want de opbrengst van deze verhuur kunnen we de eerste jaren beslist niet missen. De werkzaamheden aan dit huisje betreffen: aanbouwen van een ruimte met douche, riolering in orde maken, aanbrengen van een raampartij en verder verven, behangen, schoonmaken en inventaris vernieuwen. In de boerderij zelf zullen de hooiberg, dors en zolder gereed worden gemaakt om daar van de zomer de eerste activiteiten te orga niseren. Verder is onze stichting lid geworden van de stichting 'Samenwerking Musea Oostelijk West-friesland, Noordkop en Texel'De regionaal conservator. Jan Sparreboom, staat de musea die deelnemen in die stich ting met raad en daad bij in de uitoefening van hun museale taken. We hopen dat hij ons veel steun zal geven. In het maartnummer van 'de Clock' zullen we u een overzicht geven van het program ma waarmee we de zomer van 1994 hopen in te gaan. Wanneer u echter nieuwsgierig bent naar wat er zich allemaal tussentijds in de boerderij afspeelt of u heeft zin om mee te helpen met de inrichting, schroom dan niet om even één van de bestuursleden te bellen. (1823 of 1457) Belangstelling en hulp in wat voor vorm dan ook is van levensbelang voor het functioneren van de boerderij nu en in de toekomst. 80 STICHTING CALLINGER ERFGOED Cor Spijker Een deel van het vierkant en de kap van de boerderij gezien vanaf de zolder.

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 20