Stichting Callinger Erfgoed. Weliswaar een zelfstandige Stichting die geheel los staat van de Historische Vereniging. Doch gezien de diverse perspublikaties wordt door de voorzitter van de Stichting de behoefte gevoeld om één en ander toe te lichten. Door de Stichting zelf is tot nu toe niet met de pers gesproken. De berichten welke tot nog toe in de publiciteit zijn verschenen zijn afkomstig van derden welke door de diverse journalisten zijn benaderd. Voor hetgeen is gepubliceerd acht de Stichting zich niet verantwoordelijk. Betreurenswaardig is echter, dat in de publikaties een beeld wordt geschetst over de doelstellingen van de stichting waaraan andere groeperingen de indruk zouden kunnen ontlenen dat de door hen ontplooide activiteiten haaks zouden staan op de doelstellin gen van de Stichting. Niets is minder waar. Sterker, wanneer de doelstellingen van deze Stichting niet worden gedragen door alle geledingen in de Callantsoger samenleving dan kun nen we de realisatie hiervan gevoeglijk vergeten. Op dit moment worden oriënterende gesprek ken gevoerd om de diverse mogelijkheden van de Stichting af te tasten. Er is binnen de Stichting afgesproken dat er alleen naar buiten zal worden getreden via het dagelijks bestuur. 9. Excursie 1993. De excursie zal dit jaar naar Drente gaan, alwaar in samenwerking met ons oud burgemeesters echtpaar Wim en Coby Vierhout een programma is samengesteld. Het hunnebedmuseum te Borger en het openluchtmuseum te Orvelte zal worden bezocht. Tevens zal Wim Vierhout ons tijdens de lunch iets vertellen over zijn huidige gemeente Gasselte. De excursie vindt plaats op 12 juni. 10. Bestuursverkiezing. Adriaan Kuiler, Cor Spijker en Annie Smit-de Vries zijn aftredend. Annie Smit stelt zich niet herkiesbaar, Adriaan Kuiler en Cor Spijker stellen zich herkiesbaar. Tegenkandidaten zijn niet ingediend. Met algemene stemmen worden de heren herkozen. Door het aftreden en zich niet meer herkiesbaar stellen van Annie Smit, alsmede door het heengaan van Cees Schaap zijn een tweetal functies in het bestuur vacant. Aan een oproep ter vervulling van deze functies is door de leden geen gehoor gegeven, zodat voorlopig deze functies vacant blijven. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: Adriaan Kuiler voorzitter, aftredend 1996, Jacob Vos vice-voorzitter, aftre dend 1995, Cor Spijker secretaris, aftredend 1996, Co de Bakker penningmeester, aftredend 1994, Wim Lastdrager lid, aftredend 1994, Henk Kruisveld lid, aftredend 1995, Wim Zeeman lid, aftredend 1994. Vacant twee bestuursfuncties, één aftredend in 1996 en één aftredend in 1995. 11. Rondvraag. Piet de Vries wil reageren op de diverse perspublikaties over de Stichting Callinger Erfgoed. Hij stelt dat hij van mening is dat een gezamenlijk optrekken van de diverse Callantsoger groeperin gen hierbij onontbeerlijk is. Tevens zegt hij door de woorden van de voorzitter van de Stichting te zijn gerustgesteld en hoopt op een goede samenwerking tussen de diverse groeperingen. 12. Pauze. 13. Lezing Annie Vries-Jimmink. Na de pauze houdt Annie Vries-Jimmink een door de vergadering zeer gewaardeerde voor dracht over haar leven op een koeboerderij in Koegras. 14. Film Ko Rellage. Ko Rellage vertoont zijn film van de excursie naar Texel. Prachtige beelden begeleid door mooie muziek. Hij schenkt vervolgens deze videofilm aan de Historische Vereniging, die deze in dank aanvaardt. 15. Sluiting. Voorzitter sluit omstreeks 23.00 uur de vergadering onder dankzegging voor de getoonde belangstelling. Callantsoog, 11 maart, 1993. Cor Spijker, secretaris. 79

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 19