'Van onder het stof. Siemen Kruit, nu wonende in Alkmaar, zond ons een foto en krantenknipsels die betrekking hadden op een gebeurtenis die op 24 mei 1966 plaats heeft gevon den. Toen stortte een doelvlieg- tuigje van de Kon.Landmacht op een huis aan de Callantsogervaart (Helderse kant), waarin de fami lies Kruit en Wolfers woonden. De schoorsteen, de t.v.antenne en het dak werden beschadigd. Van de auto van de heer Lotsy, de eigenaar van de Witte Villa, werd de voorruit vernield. Cor Klaver, wonende in Rotterdam, zond ons een deel van de 1732 uitgegeven Noord-Hollandsche Arkadia. Hij werd geschreven door Claas Bruin en uitgegeven bij Evert Visscher te Amsterdam. In de voetnoten bij de beschreven streken en plaatsen worden oude historische feiten genoemd. Op blz. 271 staat een beschrijving van Callantsoog. 75 Op de foto het bejaarde echtpaar Kruit en behulpzame buren. De huisjes zijn een paar jaar gele den 1989 gesloopt. Ze moesten plaatsmaken voor een bungalow park. Kallants Oog legt tusschen de Noordzee, de Zantdyk, die na Huisduinen strekt, de Zype, en het Zeestrand na Petten. In het jaar 1570. overkwam dit dorp een zwaare bezoeking, wordende door de zoo genoemde Alderheilige vloet het meeste gedeelte van omtrent drie hondert huizen, die hier stonden, weg gespoeld; de Kerk bleef wel staan, dog wierd daarna afge broken, en een andere, die nog staat, ver binne- waards gebouwt. In het jaar 1614. branden 'er achtien huizen en vier boeden af. Onder dit Dorp behoorde voorheen de Ketelduin, daar weinig anders als het geheugen van overig is, als mede voor een gedeelte het Koegras, waar op in het jaar 1672. tien Compagnie Ruiters haar exercitie deeden. Tot Kallants Oog wierd in het jaar 1607. de eer ste Leeraar beroepen; zynde van 1615. tot 1620. gevoegt met Petten, dog is doen daar van gescheide, zynde op zig zeiven gebleven. i Kallants Oog) legt tujfchen de Noordzee, de Zantdykdie na Huisduinen flrektde Zypeen bet Zeeftrand na Petten. In bet jaar 1570. overkwam dit Dorp een zwaare bezoeking wordende door de zoogenoem de Alderheilige vloet bet meejie gedeelte van omtrent drie hondert huizendie bier flondenweg gefpae/tde Ka k Heef wel Jlaandog wierd daar na afgebrooken en een on teredie neg Jlaatver binnewaardt gebouwt. In het jaar f 614. branden 'er achtien buizen en vier boeden af. On der dit Dorp behoorde voorheen de Ketelduindaar wei nig anders als het geheugen van overig isals mede voor een gedeelte het Koegras, waar op in bel jaar 1672. tien Compagnie Ruiters haar exercitie deeden Tot Kallants Oog wierd in het jaar 160J. de eerfle Leeraar beroepen zynde van 1615. tot 1620. gevoegt met Petten, dog it doen daar van gefchtid*zynde of zig zeiven gebleven.

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 15