Ook zou het denkbaar zijn dat een vereniging uit onze gemeenschap een bepaald project gaat adop teren. Wanneer u mogelijkheden ziet, bespreek het dan in uw vereniging en laat het ons weten. We zijn stellig van plan om in 1994 een gedeelte van de stolp open te stellen voor publiek, trouwens gezien het financiële plaatje zullen we dat ook wel moeten. Naast bovengenoemde activiteiten gaan de acties voor het vergaren van meer financiële middelen onverminderd door. Dus wanneer u de dringende behoefte heeft om tot aankoop van nog een obli gatie over te gaan, schroomt dan geen moment. Stelt u zich eens voor dat als de 400 leden van onze vereniging die behoefte zouden gevoelen, dan betekent dat 40.000,00 voor de penningmeester en vermindering van zijn slapeloze nachten. Ook zijn er nog steeds tegeltjes, foto's en boekjes met wetenswaardigheden van Callantsoog te koop. 5,00 per stuk) Ook aardig om aan iemand kado te geven. (Infonummers: 1823 en 1457) In het decembernummer van de 'Clock' zullen we u uitgebreid verslag doen hoe de financiering rond is gekomen en wie daar aan mee hebben gedaan. Hun namen komen in een gouden lijst aan de wand in de boerderij te hangen. Daarnaast zullen we u informeren over hoe we de zaak sluiten de hebben gekregen en het spul denken te exploiteren. Helpt de Stichting Callinger Erfgoed om de laatste stolpboerderij aan het Dorpsplein te behouden. Koopt een obligatie! 100,00) Aflossing na het jaar 2000. U krijgt altijd uw geld terug! Infonummers: 1823, 1457, 1928 Waarin een klein dorp groot kan zijn! Samen is er namelijk al 83.000,00 (stand op 16-9-1993) bijeen gebracht! Fantastisch! En het gemeentebestuur leende aan de stichting 100.000,00. BINGO Op 27 augustus 1993 stelde het Dorpshuis haar zaal ter beschikking van Callinger Erfgoed om er een bingo te houden. Ruim 100 personen waren er en die hadden o.l.v. Rien Filemieg een gezellige avond. Opbrengst 560,00! RADIO NOORD-HOLLAND INDE BOERDERIJ Op donderdag 16 september kwam radio Noord-Holland een kijkje nemen in de boerderij van 'Tante Jaantje'. De verslaggeefster, geassisteerd door de heren Gutker, van Gosliga, Spijker, Zeeman en de Wit, deed haar best om de luisteraars duidelijk te maken waarom dit stukje Callantsoger historie bewaard moet blijven. De achterzijde van de eeuwenoude boerderij aan het Dorpsplein 33 te Callantsoog. Foto: Wim Zeeman 57

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 17