8 augustus Het echtpaar Sima en Igor Marichew zijn de eerste Russische toeristen die in Callantsoog een 14daagse vakantie doorbrengen. 12 augustus Het is 50 jaar geleden dat Callantsoog geëvacueerd wordt. Het nooddorp Hollywood ontstond toen op het land in de hoek Noordschinkeldijk-Oosterweg. 2 september Er is een begin gemaakt met het slopen van pension Seinpost aan de Dorpsweg 23. 21 september Oprichting van de stichting 'Callinger erfgoed'. Een van haar doelstellingen is: Het verwerven en beheren van zaken met een cultuur en/of natuurhistorische waarde in dat deel van de gemeente Zijpe dat in 1989 behoorde tot de gemeente Callantsoog. 16 oktober Officiële opening van het zorgcentrum 'Huys ten Oghe'. In de tot standkoming ervan heeft o.a. Ab de Vries een groot aandeel gehad. Oktober en november Oorlogsfoto's 1940-1945 van Ad Windig tentoongesteld in het Verzetsmu seum in Amsterdam. Werk van illustrator Henk Rotgans is te zien in het gemeentehuis van Emmeloord naar aanleiding van het 50jarig betaan van de Noordoostpolder. 27 november Tennisclub 't Oghe opent haar nieuwe kunstgrasbanen met verlichting. 7 december De busmaatschappij N.Z.H. besluit de busdienst Callantsoog-Den Helder, die ook Groote Keeten aandoet, per 1 mei 1993 te staken. De Dorpsraad legt aan de N.Z.H. een paar allernatieven voor. 8 december Het startschot voor het Toeristisch Recreatief Actieplan Kust Kop van Noord- Holland Trakk) kan nog niet gegeven worden. Er is gebrek aan geld. 10 december Volgens toezichthouder Willem van Eg- mond komen in het Kooibos steeds meer reeën voor. 18 december De wieken voor de Callantsoger weidemo- len, die in de werkplaats van Jan Vos gemaakt worden, komen nog deze maand klaar. In juni 1993 moet de molen voor het Zwanenwater staan. 20 december De stichting 'Het Noordhollands Land schap' koopt 11 ha braakliggende grond bij Abbestede. 760.000,00) Er zal een natuurontwikkelingsplan opgesteld worden. Ook onze vereniging krijgt de moge lijkheid over dit plan mee te praten. Naast het nollen- landje van Abbestede zal over enige jaren een weerga loos stukje Noordhollands landschap liggen. 28 december De stichting 'Callinger Erfgoed onderhandelt met de eigenaar, de familie de Wit, over de aankoop van de boerderij aan het Dorpsplein 33. DE JAARLIJKSE VERGADERING 11-3-1993 De belangstelling was groot. (71) Voorzitter Adriaan Kuiler had zijn avond. Het behandelen en toelichten van de diverse agendapunten ging hem goed af. Het 400ste lid, de jeugdige Mark Kruit, ontving een historisch boekje en bloemen. Penningmeester Co de Bakker kreeg zijn contributieverhoging 2,50). Secretaris Cor Spijker deed de stand van zaken rond de weidemolen uit de doeken. Hij was zoals altijd optimistisch en was er zeker van dat de molen in september zou kunnen draaien. Alleen er is nog ongeveer 1000,00 nodig. Ook vertelde onze secretaris, tevens voorzitter van de stichting 'Callinger Erfgoed', over een door een journalist vermeende controverse tussen de stichting en de Callantsoger ondernemers. Niets is daarvan echter waar. Na de pauze een prima verhaal van Annie Vries-Jimmink over een Koegrasser koeboerderij. Daarna vertoonde Ko Rellage een film over de excursie in juni 1992 naar Texel. Prachtige plaatjes en gezellige muziek, zodat iedereen tevreden om 22.30 uur het Dorpshuis verliet. 27 Reeën in het Kooibos.

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 7