GisceR£ki is ook eeh beecje gesclneöeMis Jacob Vos, Wim Lastdrager, met dank aan Jan Mooy Pzn. 1993 2 januari Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier ziet niets in het neerleggen van afgedankte kerstbomen in de duinen. 10 januari Eerste steen gelegd door oud-gedeputeerde C.Korver voor het in aanbouw zijnde zorgcentrum Huys ten Oghe aan de Stuyvezandeweg. 6 maart wordt het herdenkingsmonument van de plaats naast het voormalige raadhuis aan het Dorpsplein 22 verplaatst naar een plek bij de kerk. Op 4 mei vindt de jaarlijkse herdenking van de gevallenen op de nieuwe lokatie plaats. 20 maart Op last van de Inspectie Volksgezondheid in Haarlem is de ambulancedienst in Callantsoog met onmiddellijke ingang op non-actief gesteld. "Wegens onvoldoende goed geschoold personeel," aldus de inspectrice. 2 april B. en W. van Zijpe delen de Historische Vereniging mede dat in antwoord op haar brief d.d. 21-8-1991 er geen vervuilde bagger in het Molenwater gestort zal worden. 3 april Jb.Baken Gzn. wordt tijdens de Alg. Ledenverg. benoemd tot erelid. 10 april Het winkelcentrum Plein 22 dat in de plaats is gekomen van het raadhuis van de voormalige gemeente Callantsoog, wordt geopend. 19 april Na afbraak en het daarna opnieuw bouwen van 'Hoek vis en snacks' Dorpsplein 17 vindt heropening plaats. 30 april De jaarlijkse lintjesregen ging dit jaar Callantsoog niet voorbij. Burgemeester Gutker ridderde Jaap Boeder voor al zijn verdiensten ten opzichte van de Callantsoger gemeenschap. 5 mei Kees Schaap op 70 jarige leeftijd overleden. Een maand na het overüjden van zijn vrouw. Vanaf de oprichting was hij bestuurslid van onze vereniging en redactielid van 'de Clock'. 9 mei De vrijwillige brandweer van Callantsoog neemt een nieuwe brandspuit in ontvangst. 14 mei Eerste officiële vergadering van de Dorpsraad Callantsoog o.l.v. Mevr. Filemieg. 23 mei De Callantsoger drumband behaalde op een concours in Rijswijk een hoog aantal punten. Daardoor promoveerde ze naar de le divisie. 27 mei De eerste planken voor de C'oger weidemolen worden door Cees Zwaan afgezaagd. 29 mei Hotel Callantsduyne (15 kamers) in Groote Keeten geopend. 13 juni Onze jaarlijkse excursie, dit keer naar Texel, is weer de moeite waard. 21 juni De reddingsbrigade, allemaal vrijwilligers, redt dit weekend 19 mensen uit zee. 23 juni De fietstocht door de Callantoger polders o.l.v. Cor Spijker boeit een 50tal deelnemers. 4 juli De firma Tuin is begonnen met het bouwen van een appartementenhotel op de hoek van de Abbestederweg/Dorpsweg. 17.18.19 juli Tijdens de z.g. ballonfeesten kunnen de ballonnen wegens de harde wind niet opstijgen. In juni en juli zijn de toegangswegen naar ons dorp meerdere malen verstopt. Het gehele dorp is één grote parkeerplaats. Het is voor het vierde(!) achtereenvolgende jaar een mooie zomer. 1 juli de firma Leguit viert feest. Het warenhuis bestaat 30 jaar. 15 juli Ons bestuur wijst het gemeentebestuur erop dat door een te grote nieuwbouw van het appartementen-complex 'De Wijde Bliek' het karakteristieke gezicht op het dorp wel eens verloren zou kunnen gaan. 30 juli De onder-en bovenbouw van de C'oger weidemolen zijn klaar. Ze staan in de tuin van Cees Zwaan. Nu nog de wieken en het inwendige draai werk. 26

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 6