Cees Schaap was tot zijn overlijden op 5 mei 1992 als lid verbonden aan het bestuur. Het bestuur heeft acht bestuursvergaderingen gehouden. De notulering werd verzorgd door de secretaris. 3 LEDENBESTAND Het aantal leden was op 1 januari 1992 380 en op 31 december 1992 399. Wederom een vooruitgang. Tevens hebben we nog niet betalende leden. (Hoofdzakelijk zusterverenigingen) De ledenadministratie werd bijgehouden door Wim Zeeman. 4 ALGEMENE LEDENVERGADERING Deze vergadering werd gehouden op 3 april 1992, waarbij 40 personen aanwezig waren. In deze vergadering werd ons eerste erelid benoemd, te weten de heer Jb.Baken Gzn. In het bestuur waren aftredend de heren Henk Kruisveld, Cees Schaap en Jacob Vos. Allen stelden zich herkiesbaar en werden door de vergadering herkozen. Het verslag van de secretaris werd goedgekeurd en de penningmeester werd decharge verleend. De kascommissie voor het jaar 1992 bestond uit de heren Rellage, Boeder en Strikwerda. 5 VERENIGINGSORGAAN 'DE CLOCK' De redactie bestond uit Wim Lastdrager, Jacob Vos, Annie Smit-de Vries en Cees Schaap. Doordat Cees ons ontviel en Annie Smit haar redactielidmaatschap beëindigd wilde zien, bestond de redactie de laatste maanden van het jaar nog slechts uit twee personen. Versterking is dus gewenst! De redactie kwam op een enkele uitzondering na wekelijks op Zeeweg 29 bijeen. Zij verzorgde 4 x een uitgave in het Nederlands en 1 x in het Duits. Vertaler Joop van de Pol. De druk werd verzorgd door drukkerij Steenman in Oostwoud. De verspreiding werd verzorgd door vrijwilligers. Gezien de enigszins tegenvallende verkoop van 'de Clock' in het Duits, wordt op het ogenblik gezocht naar een alternatief. De losse verkoop van de bladen werd verzorgd door de firma Leguit, het Coraaltje en de V.V.V. 6 WERKGROEPEN a De werkgroep Boerderijbeschrijving heeft zich wederom bezig gehouden met de beschrijving van boerderijen in de voormalige gemeente Callantsoog. Ze doet dat bij enkele boerderijen uitvoerig en bij andere beknopt. Over de Vissershoeve aan de Scheidingsvliet werd uitvoerig gepubliceerd in 'de Clock' die in juni 1992 verscheen. De groep heeft nog wel behoefte aan vrijwilligers. b De werkgroep Archeologie heeft dit jaar geen activiteiten ontplooid, we missen mensen die deze kar willen trekken. Eigenlijk is dit jammer, want veelvuldig bereikt ons het verzoek om veldonderzoek te verrichten. c De Molencommissie vordert gestaag met haar werkzaamheden, de buitenkant is bijna gereed. Hopelijk kan de molen in 1993 worden geplaatst. d In samenwerking met de Historische Vereniging Zijpe is een cursus oud-schrift georganiseerd. De deelname hieraan van leden van onze vereniging viel tegen. e De Filmcommissie is nog steeds doende om de dorpsfilm uit 1956 van geluid te voorzien. Een bereklus! 7 OVERIGE ACTIVITEITEN Op 24 januari 1992 was er een avond in het Dorpshuis, die verzorgd werd door enkele leden. Ko Rellage vertoonde zijn prachtige film over de excursie naar de Rijp, Cor Spijker vertelde over het ontstaan van het landschap in onze directe omgeving en Jacob Vos vertoonde ansicht kaarten via de epidiascoop. Op 13 juni 1992 werd de jaarlijkse excursie gehouden, die deze keer naar Texel ging. Op 23 juni 1992 werd een fietstocht gehouden rondom Callantsoog met uitleg over de herken baarheid van de ontstaanswijze van het landschap. Ruim 50 fietsers namen hieraan deel. Op 19 juli 1992 werd onder leiding van Wim Klomp zijn natuurgebied het Zwanenwater bezocht. Een enthousiaste groep leden maakte kennis met de natuur- en cultuurhistorische waarden van dit zo unieke gebied. Op 23 oktober 1992 werd door Wim Ligtendag een bijzonder interessante lezing gehouden over de kustontwikkeling door de eeuwen heen. b

De Clock van Callens-Ooghe | 1993 | | pagina 12