"Deurzette oor," dwong opoe, "wees bloid dat 't temet over is." Dus opa weer leerze uit, sokke uit, poipe omhoug en de zei in. Hai had de grooste moeite om overend te bloiven, hai deid vazelf verlegen z'n best om z'n evenwicht te bewaren, wat niet meeviel, deur de stoive wind en de kracht van de golve. En net toen ie z'n oigen omdraaide om terug te gaan, riep opoe: "Koik uit, Jacob!" Maar te laat! Een grote golf botste met zo'n veert tegen z'n kuite an, dat opa met dezelfde veert ondersteboven gong. Dat was efkes een peniektoestand. Hai was evegoed nag wel puur rap overend oor, maar ok droifdeurnat. Wat wazze ze baiegaar verskoten, dat is ok wel te bergroipen. Opa foeterde d'r van. "Kom maar gauw mee nei huis," suste opoe, "asens hei je 't voor je kriek." Lidderend van de kou en ok wel van de zenewe vazelf, liep ie as een kieft, met opoe op z'n hiele, op huis af. Hai deid in stilte een skietgebedje dat ze gien mens teugen komme zoue. Want suks gaat altoid as een loupend vuurtje deur 't durp, een mooi verhaal as 't een aar overkomt. Maar dat had gien last deuze rois. D'r was gien mens te zien. En ziek wier ie gelukkig ok niet. Allien een paar dage een beetje snotterig, maar ja, dat was den ok alles. Maar z'n biene wazze beter en deer was 't opslot om begonnen. Weer zeiwater al niet goed voor is! Hollywood 1942 In 'de Clock' no. 3 die in september verschenen is, stond in het midden van het blad een door Jacob Vos getekende prent, die het nooddorp Hollywood in 1942 voorstelde. Omdat er nogal wat leden waren, die de prent wilden kopen, heeft het bestuur besloten Hollywood 1942 te laten drukken 'op mooi papier' en met een passe-partout. Oplage 100. Te koop bij Jacob Vos, Zeeweg 29 te Callantsoog. Prijs 5,00. 71 Illustratie: Adri Smit

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 7