BOUW WEIDEMOLEN De molen zit in het pak. In de vorige Clock is u reeds geconfronteerd met het onderste gedeelte welk gereed gekomen was, thans is ook het bovenste gedeelte klaar. Dit bovenhuis zal volgend voorjaar op het onderste gedeelte worden geplaatst. Gezien de grootte en het gewicht wordt dit nog 'een grote kunst'. De beide on derdelen staan thans goed ingepakt in de achtertuin van Cees Zwaan en zullen daar vermoedelijk de winter doorbrengen, aangezien er in heel Callantsoog geen ruimte vrij schijnt te zijn voor onderdak. Alles verhuurd en dat is natuurlijk ook wat waard. Op dit moment wordt in de werkplaats van Jan Vos gewerkt aan de wieken, een zeer apart klusje. De twee hiervoor dienende balken, lang circa 7 meter zijn voor een prachtig prijsje geleverd door de firma Eecen te Oudkarspel. HULDE. Door Bram van der Welle, iemand met twee gouden handjes uit Kolhorn, wordt gedokterd aan de machinefabriek welke in het inwendige van de molen zal worden aangebracht. Hij wordt hierbij geassisteerd door studenten van de H.T.S te Alkmaar, afdeling werktuigbouw onder leiding van de heren Vonck en Reigersberg. Wanneer u geïnteresseerd bent om eens een kijkje te nemen bij de bouw van de diverse onderdelen van de molen dan kunt u contact met ons opnemen. In de volgende Clock hopen wij u te informeren over het draaiboek met betrekking tot het plaatsen van de molen. Dit zal in de zomer van het jaar 1993 gestalte krijgen. We houden u op de hoogte. THEMA AVOND KUS/ONTWIKKELING Rijkswaterstaat heeft een paar jaar geleden aan een groep onderzoekers opdracht gegeven om het verloop van de kustlijn door de eeuwen heen in kaart te brengen. Vooral Wim Ligtendag heeft zich hierbij verdienstelijk gemaakt en hij was op uitnodiging van onze vereniging op 23 oktober in het Dorpshuis. Waarschijnlijk hadden vele leden een intellectuele uiteenzetting van deze wetenschapper verwacht, want de opkomst was teleurstellend. Slechts 30 leden vulden (nou ja!) de zaal. Maar die 30 hebben geboeid geluisterd naar een glashelder en interessant betoog over de kustontwik- keling vanaf 200.000 jaar voor Chr. tot heden. Wim Ligtendaal wees erop dat kaarten van voor 1600 nagenoeg niet betrouwbaar waren. Pas na 1600 kwamen er kaarten waarvan men kan zeggen dat delen ervan wel betrouwbaar zijn. Met deze kaarten en zoals nu de stand van zaken aan de kust is, wil men proberen computermodellen te construeren die iets kunnen aangeven hoe de kustlijn in de toekomst zou kunnen gaan lopen. Rijkswaterstaat hoopt met die gegevens een gericht plan op te kunnen stellen om onze Noordzee kust te beschermen. Aan het begin van de avond had voorzitter Adriaan Kuiler medegedeeld dat op initiatief van de Historische vereniging de stichting Behoud Callinger Erfgoed was opgericht. Jacob Vos vestigde nog even de aandacht op de tekening van Hollywood 1942, zoals die in 'de Clock' heeft gestaan. Hij is namelijk te koop. De onbekende op de foto die staat op bladzij 62 van 'de Clock'no. 3, is volgens Mevr. J.A.Gootjes de heer Gert Baken Simonsz. 77 Cor Spijker. Zo zal onze molen worden

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 13