BOUW WEIDEMOLEN Aan de Stuyvezandeweg nr. 31 werd in de gast vrije tuin van Cees en Bets Zwaan onder de bezie lende leiding van meestertimmerman Cees Zwaan gewerkt aan uw weidemolen. De stand van zaken is thans zo dat het buitenwerk gereed is en vraag niet hoe, een prachtig staaltje van het echte vak manschap, verricht door mensen waarin het heilige vuur voor het vak nog volop brandt. De resultaten hopen we u op korte termijn te tonen middels een te organiseren open ochtend, via de Omroeper zullen we u hierover informeren. Van de winter zullen de draaiende onderdelen worden gemaakt, zoals de wieken, assen, pomp en rade ren, derhalve zeer nauwkeurig werk waar veel vanaf hangt voor het toekomstig functioneren van de molen. Cees Zwaan, Jaap Ory, Jan Vos en Arie Kruit veel succes toegewenst. De bouw van de molen is zoals velen onder u inmiddels weten een onderdeel van een veel groter project welke we aanduiden met de naam "Project Tureluur". Het is de bedoeling dat de molen dienst gaat doen voor het ecologisch beheer van de weilanden van Natuurmonumenten. (Tegenover 't Zwanenwater) Door een dergelijk beheer zal de botanische waarde van deze wei landen aanzienlijk toenemen. Een volgende fase in dit project is om 't Zwanenwater te verbinden via een aan te leggen natuurbouwstrook met het Kooibos. De plannen hiervoor zijn door een tweetal studenten van de H.T.S. te Alkmaar en een functionaris van Staatsbosbeheer in samenwerking met Natuurmonumenten en onze vereniging uitgewerkt. Op dit moment wordt het financiële kader waarbinnen dit zou kunnen worden gerealiseerd, uitgedokterd. U leest het, ambities genoeg. We zullen u de komende tijd via ons blad, bijeenkomsten en regionale pers over deze plannen informeren. Juni '92. Cees Zwaan is tevreden. De eerste onderdelen zijn vastge spijkerd. Cor Spijker Augustus '92. Het onderste gedeelte is klaar. 48

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 4