V&rx onöerc hec st op Geer Weij-Dop Vier boeken met verslagen door mijn vader geschreven, kwamen bij de sloop van het bejaarden pension 'Huys ten Oghe' boven water en zijn nu gelukkig in mijn bezit. In een verslag beschrijft mijn vader, Claas Dop, zijn aankomst in het bejaardenpension. 28 maart 1962 Het is 6 uur in de morgen, ik had al een hele tijd wakker gelegen, want ik zou vandaag verhuizen Ik, die 52 jaar op Abbekerk had gewoond en nu naar Callantsoog zou gaan. Toen eindelijk de vrachtwagen kwam, kon het hele spul opgeladen worden en nagewuifd door de buren, ging er toch wel wat door me heen! We kwamen voor de middag aan bij het huis waar ik m'n entree zou maken. Allereerst de kennismaking met de directrice, mevr. Gootjes. Een heel blijd gezicht, wat veel waard is als je in de vreemde komt. We gingen naar boven, waar mij een kamertje was toegewezen. Toen ik drie mooie plantjes zag staan, van mijn buren, mijn broer en Geer kwamen de tranen in m'n ogen. Het waren allemaal vreemde mensen voor mij, maar bij het aardappelschillen de volgende dag, begon ik mij al aardig thuis te voelen. Met de directrice kon ik het heel goed vinden, want we kwamen uit dezelfde streek. Op 24 mei 1962 was de officiële opening van 'Huys ten OgheJ. Vos (87 jaar) hees de vlag en burgemeester Correljé hield buiten een toespraak, 's Avonds om 8 uur kwam de fanfare, ook trad Coby Schrijer voor ons op. Het was een prachtige dag voor de oudjes. Vader is overleden in 1966. Hij heeft dus maar vier jaar in het huis mogen wonen. Gelukkig met erg veel plezier! 1963 De biljartclub in 'Huys ten Oghe' V.l.n.r. Jan Vos, Jan Schager, Piet de Vries, Klaas Dop, Klaas Kalf, Adriaan Vader, Tamis Bijvoet, Dirk Mooij, Arend Kruit, Simon Kooger, Het bejaardenpension 'Huys ten Oghe' werd in augustus 1991 gesloopt. Hiervoor kwam in de plaats 'het Zorgcentrum ten Oghe'. Opening 16 oktober 1992. 62

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 18