Boerderij te Callantsoog tot de grond toe afgebrand Inwoners ontkwamen op het nippertje de 'Vissershof 19 Piet Visser was een vooruitstrevende boer. Hij had koeien, graan en bieten en was één van de eerste boeren in de omgeving die een tractor aanschafte. Hij was ook een fervent jager. In 1931 trouwde dochter Aafje Visser met Gert Vries. Het land werd in tweeën gedeeld en er werd een boerderij aan de 'Vliet' bijgebouwd, genoemd de 'Aafjeshoeve'. Er kwamen meer koeien en de melkmachine deed z'n intrede. In 1939 werden de Vissershoeve en de Aafjeshoeve verkocht aan het Hooge Huys te Alkmaar. Piet Visser stopte met boeren en in 1946 pachtte de fam. C.Bregman de hoeve. Het werd een-gemengd bedrijf, 12 ha grasland en 12 ha bouwland. De koeien werden weer met de hand gemolken en Bregman verbouwde voederbieten, tarwe, gerst, erwten en aardappelen. Midden in de zomer van juli 1952 verbrandde de Vissershoeve. Dit was waarschijnlijk de tweede keer in haar bestaan, want er is bekend dat ze in 1877 herbouwd is.De fam. Bregman woonde in 1952/1953 een jaar lang in een omgebouwde autobus en melkten in een van strobalen gemaakte schuur. 25 Gisteravond, om ongeveer halt twaalf, brak er vermoedelijk ten ge volge van kortsluiting bru\d uit in de boerderij die bewoond wordt door het gezin C, Bregtnan aan de Schei- dtngsvüet onder Callantsoog. De vuur zee was onmiddellijk zó hevig, dat het rit vier personen bestaande gezin Breg man en de knecht Jan Hazebos, ter nauwernood het vege iyt konden red den. In nachtkleding en op blote voeten verlieten ze het brandende gebouw. De brandweren van Callantsoog en Schagerbrug, die spoedig ter plaatse Waren, konden nog slechts een wagen schuur en het „melkhok" behouden. De boerderij en het woonhuis brandden tot de grond toe af. Vrijwel de gehele hooioogst, alle lardbouwmacbines en het huisraad gingen in de vuurzee ver loren. Aan de bewoners is tijdelijk on derdak verschaft in de boerderij van de heer De Wit, eveneens aan de Schei- dingsvliet. Er wordt naast de mogelijk heid van kortsluiting, aan die van hooi- broei gedacht. De boerderij was eigendom van do N.V. Noordhollandse Levensverzeke ringsmaatschappij, ,,'t Hooge Huys" te Alkmaar. Het gezin Bregman was naar het jschijnt, laag verzekerd. Uit de Schager Courant, juli 1952.

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 5