Uissercsfioeoe SCHEIDINGSVLIET 10, CALLANTSOOG Alie Wilhelm-Bregman Nel Raap-Zwart In 1878 huurde Gerrit Visser de boerderij met 46 ha land aan de Scheidingsvliet 10 te Callants- oog van de fam. Hummel. (Kleinkinderen van de heer Loopuyt, eigenaar en ontwikkelaar van de polder 'Koegras'. In 1903 kocht hij het land voor 29185,00. Deze koop vond plaats in Schagen op 7 nov. 1903 onder toezicht van de notarissen Stammis en v.d.Berg. De boerderij werd de 'Vissershoeve' genoemd. De Scheidingsvliet was toen een landpad, het vee liep daar dan ook te grazen. Wilde je richting Zwartepad, dan moest je zeven landhekken open en dicht doen. Gerrit Visser was getrouwd met Aaltje v.d.Oord, zij kregen acht kinderen. De vier jongens werden sterke grote kerels en waren altijd voor een lolletje te porren. Op een dag kwam er een 'marskramer' langs met garen en band, terwijl de man met moeder Visser aan het handelen was, werd zijn karretje door de gebroeders boven op het dak van de boerderij gehesen. De man was echt in paniek en kon zijn ogen niet geloven. Ook konden zij een nieuw koetouw stuk trekken, maar sterk zijn is ook niet alles, want ze zijn over het algemeen niet oud geworden. Zoon Piet volgde zijn vader op in 1906 en trouwde met Trijntje Breed, zij kregen vijf dochters. Dochter Aafje Vries-Visser vertelt dat ze een fijne jeugd heeft gehad. De meisjes werkten volop mee, zoals koeien melken en ook met het oogsten van graan en hooi was het hele gezin in touw. Zomers kwamen de 'Poepen', dit waren arbeiders uit Gelderland, die bij de Noordhollandse boeren gras en graan kwamen maaien. Ze werkten van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en sliepen op de paardenstal. Een keer per week werd er voor de mannen warm eten gekookt en verder kregen ze de hele week brood. Op een dag kocht vader Piet een motor met zijspan. Opoe Visser die bij de familie inwoonde, was slecht ter been en nu kon vader haar in de zijspan nog ergens heen brengen. Als vader Piet met monsters graan naar de zaadmarkt in Alkmaar ging, mochten ook de meisjes vaak mee. de 'Vissershof ±1950 24

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 4