Op 19 juli zullen we een wandeltocht maken waarbij nu niet direct de natuur in de schijnwerpers komt te staan, doch de cultuurhistorie van het Zwanenwater. Wim Klomp zal ons begeleiden. Start 08.30 uur bij de ingang. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Cor Spijker, tel: 02248-1823, doe het snel want de groep kan niet groter zijn dan 25 personen. Het herfstpro gramma is nog niet ingevuld, wel is er een Westlfies programma in de maak, doch dit zal pas plaats kunnen vinden in maart 1993. In september zullen we bekend maken wat voor lezingen er in het winterseizoen zullen worden georganiseerd. STAND MOLENFONDS PER 18-05-1992 Aanvulling op de GULDEN MAALSTAND Ingekomen rente 5.792,50 Gootjes J.A. 63,33 In 't Veld-Toornstra C.P. Janson C. Kos-Duit J. -\- Loef W. -\- Sadreg Hazie, A. Sleutel D Stendert-Wey D. van Bodegraven J. Vereniging Sandepark Verkerk-de Jong J. Aannemersbedrijf Zweeris Schildersbedrijf Lammertse Callantsoog Callantsoog Alkmaar Callantsoog Den Helder Aachen Callantsoog SMaartensvlotbrug Den Helder Zaandam (Gr.Keeten) Haarlem Callantsoog Schagerbrug Molenfonds Rabobank 3574.212895 Postbankgironummer Rabobank 205129 Totaal 4.484,26 subtotaal postzegels hout 5.855,83 - 42,00 - 1.329,57 23 UIT HET BESTUUR GEKLAPT door Cor Spijker. De Algemene Leden Vergadering is voorbij met als hoogtepunt de benoeming van het eerste erelid binnen onze vereniging de heer Jb.Baken Gzn. De verdiensten van de heer Baken zijn vooral gelegen in het feit, dat toen de meeste van ons nog niet eens wisten wat cultuurhistorie inhield, de heer Baken hier reeds zeer actief in was. Onze kennis van de geschiedenis van Callantsoog wordt mede bepaald door het vele werk dat de heer Baken reeds in een ver verleden heeft verricht. Daar zijn we hem zeer erkentelijk voor. Onze molen. Helaas geen foto, om de doodeenvoudige reden dat er niets is gebeurd. Er is thans overleg gaande hoe we het een en ander gaan organiseren, er blijkt een stroming te zijn die zegt: "Wij (twee man) doen het alleen en willen geen bemoeienis van anderen." De andere stroming wil er liever een object van maken waar meerdere leden bij betrokken zijn. Hoe het zal gaan is nog niet bekend, doch een ding is zeker, het spul moet in het voorjaar 1993 draaien. Museum. Op dit moment is er weer intensief overleg over een eventuele aankoop van een pand dat zal kunnen dienen als museum, expositieruimte en werkruimte voor onze Historische Vereniging. Of het allemaal zal lukken is nog zeer de vraag, we hopen in de Clock van september meer te kunnen vertellen en wanneer het helemaal serieus zal worden, dan zullen we een Algemene Ledenvergadering uitschrijven. Programma 1992. We zijn nog steeds doende om het programma voor 1992 uit te werken. Zo organiseren we op 23 juni een fietstochtje door de Callantsoger dreven met verhalen over dijken, dijkjes en dijkdoorbraken. We starten om 19.00 uur bij het V.V.V. Werkgroepen. De werkgroep archeologie zal van de zomer een bezoek brengen aan de zusterver eniging in Schagen, ook zullen Abbestee en Groote Keeten nader worden onderzocht.

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 3