\0\xr cytWurd De Historische Vereniging Callantsoog organiseert op dinsdag 23 juni 1992 voor haar leden een fietstocht door de polder Callantsoog waarbij Cor Spijker op historische dijken, dijkdoorbraken, vaarten en plassen zal wijzen. Verzamelen om 19 uur bij het kantoor van de V.V.V. aan de Jewelweg. Op zondagmorgen 19 juli is er een excursie voor leden van de Historische Vereniging Callantsoog naar 't Zwanen water. Ter plaatse zal de geschiedenis van het Zwanen- water uit de doeken worden gedaan. Enkele historische plekjes zoals 'de Verloren Dijk' zullen worden bezocht. Vertrek om 08.30 uur vanaf de parkeerplaats bij het Zwanenwater. Daar het aantal deelnemers niet groter mag zijn dan 25, dient men zich vooraf aan te melden. Dit kunt u doen bij Cor Spijker, tel: 02248-1823. Op vrijdag 23 oktober 1992 komt Wim Ligtendag voor onze leden spreken over 'Kustontwikkeling door de eeuwen heen'. LAATSTE MOLENNIEUWS Woensdagavond 27 mei 1992 werden in de loods van Piet de Vries de eerste planken voor de Callantsoger weidemolen afgezaagd en vastgespijkerd. Een historisch moment! 44 1915 STORMACHTIG In de Groote Keeten woonde destijds een weduwe. Men noemde haar "Ouwe GeertOp een zondagmorgen wilde ze zoals gewoonlijk naar de kerk in Callantsoog. Er woei echter een stormachtige zuidenwind. In die tijd waren er nog geen auto 's en van een buurtbus had men ook nog nooit gehoord. Dus moest ze ongeveer drie kilometer lopen en dat alles tegen de wind in. Buiten adem en een beetje te laat kwam ze tenslotte bij de kerk aan. De dominee stond al op de kansel en was aan zijn preek begonnen. Ouwe Geert slofte de kerk binnen en plofte op een bank neer. De dominee stopte even met zijn preek en keek haar aan. Ouwe Geert keek de dominee aan en zei: "G.v.d., wat ben ik nou toch louf. (louf moe, vermoeid) De dominee schrok even, herstelde zich snel, knikte en ging verder met zijn preek. Dit verhaaltje heeft Teun Mooy Jz., die van 1 september 1939 tot 1 juli 1982 postbode in de gemeente Callantsoog was, destijds van zijn vader gehoord.

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 24