7. Verkiezing kascontrolecommissie. De heer Filemieg is aftredend. De heer Strikwerda is bereid zitting te nemen in de kascontrole commissie, zodat die nu bestaat uit de heren Rellage, Strikwerda en Boeder. 8. Mededelingen werkgroepen. Redactie Het samenstellen van 'de Clock' verloopt door de overvloedig aanwezige kopie uitstekend. 'De Clock' is sinds maart 1992 in een nieuw jasje gestoken. Het avondje verzamelen van de bladen en daarna nieten is niet meer nodig. Drukker Steenman in Oostwoud doet nu alles. Ook geen aparte fotobladen meer, de foto's kunnen gewoon in de tekst. De opbrengst van de losse verkoop is goed te noemen. Plannen worden ontwikkeld om te komen tot enkele historische uitgaven. Molencommissie. Het voor de bouw benodigde hout is gearriveerd en opgeslagen in de schuur van Piet de Vries. Er zal naar worden gestreefd om het geheel in het voorjaar van 1993 klaar te hebben. Boerderij enwerkgroep Deze werkt gestaag door. De commissie kan wel enige versterking gebruiken. Nel Raap wordt dank gezegd voor haar inzet. Archeologie. In 1992 zal in Groote Keeten geboord om te zien of er eventuele oude bewoningslagen kunnen worden aangetoond. Tevens zullen de mogelijkheden nabij Abbestee worden onderzocht. Genealogie. Door het grote succes van het afgelopen jaar zal er wederom in de winter van 1992/1993 een cursus 'genealogie' worden georganiseerd. Een cursus 'oud schrift' staat eveneens op stapel. 9. Toelichting excursie 1992. De excursie gaat dit jaar naar Texel, alwaar 's morgens een bezoek zal worden gebracht aan het jutters- en maritiemmuseum te Oudeschild. Na de lunch welke zal worden genuttigd in de Christinahoeve zullen we 's middags een rondrit over het eiland maken. 10. Bestuursverkiezing. De heren Henk Kruisveld, Cees Schaap en Jacob Vos zijn aftredend. Allen stellen zich herkiesbaar. Namen van tegenkandidaten zijn niet ingediend. Met algemene stemmen worden de heren herkozen. Het bestuur ziet er thans als volgt uit. Adriaan Kuiler voorzitter, aftredend 1993. Jacob Vos vice-voorzitter, aftredend 1995. Cor Spijker secretaris, aftredend 1993. Co de Bakker penningmeester, aftredend 1994. Cees Schaap lid, aftredend 1995. Henk Kruisveld lid, aftredend 1995. Wim Lastdrager lid, aftredend 1994. Annie Smit-de Vries lid, aftredend 1993. Wim Zeeman lid, aftredend 1994. 11 .Rondvraag. Wim Zeeman deelt mede dat de vereniging thans bestaat uit 389 betalende leden en 25 niet betalende leden. (Hoofdzakelijk zusterverenigingen) De heer Kruit vraagt of er weer een Westfriese avond kan worden georganiseerd. Secretaris Cor Spijker antwoordt dat hier aan wordt gewerkt. Cees Raap merkt op dat er binnen de gemeente Zijpe twee historische verenigingen actief zijn en denkt dat daar ook voldoende ruimte voor is. Hij acht het echter niet verstandig dat de vereni gingen over eikaars werkgebied gaan publiceren. Voorzitter stelt dat hij zich hier in kan vinden en vindt ook dat het subsidiebeleid van de gemeente niet gelukkig is. Hij acht samenwerking op specifieke onderdelen wel een goede zaak. 12. Pauze. 13. Dia vertoning. Na de pauze worden dia's vertoond door Wim Lastdrager over Callantsoog toen en nu. Daar deze dia's betrekking hebben op een periode van de laatste 40 jaar was voor velen 'de herkenning' aanwezig. 14. Sluiting. Voorzitter sluit om 22.40 uur de vergadering onder dankzegging voor de getoonde belangstelling. Cor Spijker, Callantsoog, 3 april 1992. 43

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 23