1 juli Na een koud voorjaar begint een periode van warmte. Deze duurt tot einde seizoen. 9 juli Het Callantsoger gemeentehuis wordt verkocht aan het aannemersbedrijf Piet de Vries. Er zullen winkeltjes en woonruimte in worden gecreëerd. 11 juli Na een hittegolf van enkele dagen met ook aan de kust temperaturen tot 30 graden Celci- us komen er zware onweersbuien. Door blikseminslag zijn er branden en veel schade. 19 juli Onze oud-burgemeester de heer W. Vierhout wordt benoemd in Gasselternijveen. 5 augustus Nostalgische modeshow van Rebecca Rotgans Kleding in het Dorpshuis. 17 augustus De laatste bewoners van 'Huys ten Oghe' verhuizen naar het hotel op het 'Land goed de Horn'. Meteen na de ontruiming is de sloop begonnen. 21 augustus Onze vereniging verzoekt de gemeente Zijpe om het Molenwater dat als slibstortde- pot dreigt te worden gebruikt een natuurhistorische bestemming te geven. 31 augustus Installatie Pastor Moltzer door Deken P.J.A.Loos in de Callantsoger Kerk. 1-4 september Nazomer hittegolf. Het is niet alleen zeer warm, maar ook extreem droog. 21 september Open dag in het Zijper Gemeentehuis. De dag is goed georganiseerd en wordt druk bezocht. Ook door veel Callantsogers! 5 oktober Eerste paal wordt geslagen voor het nieuw te bouwen bejaardencomplex 'ten Oghe'. Voor de aanpak van het 'steunpunt zorgverlening' is zowel in binnen- en buitenland interesse. 11 oktober Goede vooruitzichten voor 't Zwanenwater. Er komt geld voor het aanleggen van een bufferzone tussen de Zwanenwaterduinen en de verontreinigde landbouwgronden. 16-17 oktober Zware stormen teisteren de kust. Veel duinafslag. Schipbreuken op de Noordzee. 2 november Publicatie over nieuwe zandsuppletie in het komende jaar langs de kust van Den Helder tot Callantsoog. De kust zal versterkt worden met 900.(XX) m3 zand. 20 november Gedeputeerde Staten keuren het gewijzigde bestemmingsplan Dorpsplein-Dorpsweg goed. Er wordt naar gestreefd het 'woongenot' in de dorpskern te vergroten, zodat ook permanente bewoning aantrekkelijk blijft. 10 december Herman Theodor de By overlijdt op 65 jarige leeftijd. Hij was jarenlang veel Callantsogers tot steun en troost door zijn genezende gaven. 14 december Opening schilderijententoonstelling op het 'Landgoed de Horn'.Thema: Winter. 19 december De ambtswoning van de burgemeester van Callantsoog aan de Zeeweg wordt verkocht voor 375.000 aan de Koedijker P.Molenaar. 20 december Sytske van Twuy- ver-Veenstra, jarenlang de motor van de Callantsoger wandelclub, overlijdt. Ze werd 83 jaar. 24 december Op het strand bij Groote Keeten spoelt een dode bruinvis aan. Misschien betekent het dat we binnenkort ook weer levende bruinvissen langs onze kust kunnen zien. 31 december Qudejaarsidee Jan Vos. Gebruik uitgediende kerst bomen in stuifgaten van onze duinen. Zo kan stuivend zand tegen gehouden worden. Dui zend bomen worden gedumpt. 9

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 9