qisoeRew is ook eew &eecje qesdTisdewis 12 januari Lokale omroep 'Coastline' richt een zendmast op in Groote Keeten. 19 januari De uitbreiding van hotel Callantsoog aan de Abbestederweg mag doorgaan. 25 januari Begin van een winterperiode met vrij strenge vorst. 1991 2 februari 1ste concert in het C'oger Dorpshuis van de nieuwe muziekvereniging C'oog/Zijpe. 3 februari De ijsbaan op 't Zwanenwater geopend. 4 februari Staatssecretaris van Voorst tot Voorst bezoekt Callantsoog. Hij gaat o.m. naar het Botgat i.v.m. uitbreidingsplannen van het aldaar aanwezige schietterrein. 12 februari Mevr. Hendrina Maria Borst-Prins bekend en geliefd inwoonster van Groote Keeten overlijdt op 89 jarige leeftijd. 14 februari Pannekoekenhuis-pizzeria 'Prima Bella' door brand verwoest. 15 februari De dooi valt in met veel sneeuw- en ijzeloverlast. 22 februari A.Seynesaal, oppperwachtmeester bij de Rijkspolitie, postcommandant in Callants oog, treedt uit de politiedienst. 12 maart De landinrichtingsdienst publiceert plannen over milieuvriendelijke aanpak van de Schagerkogge t.b.v. de lepelaars die in 't Zwanenwater nestelen. 13 maart De werkgroep archeologie van onze vereniging verzorgt een diavond in 't Dorpshuis. Frans Diederik vertelt over bodemvondsten in Noord-Holland. 21 maart Onze bekende dorpsgenoot Jan de Wilde overlijdt op 81 jarige leeftijd. Naast zijn beroep als huisschilder was hij jarenlang de drijvende kracht van de Callantoger toneelvereni ging. Hij speelde ook vele malen onovertroffen de Sinterklaasrol. 18 april Publicatie van het Trakkrapport 'Profielen voor vier kustdorpen'. Callantsoog zal de rol van vermaakscentrum toebedeeld krijgen. 23 april De gemeenteraad van Zijpe gaat akkoord met plannen tot bouw van 16 zorgwoningen. Om deze bouw te realiseren, zal het bejaardenpension 'Huys ten Oghe' worden gesloopt. 27 april Zeer geslaagde reünie in het Dorpshuis van leerlingen die bij meester Schut van 1929 tot 1937 in de 3de en 4de klas hebben gezeten. 30 april Koude viering van Koninginnedag, tevens opening badseizoen. 11 mei Jazzfestival in Callantsoog. 18 mei Duinkruising Callantsoog van gastransportleiding 'Nogat' komt tot stand. Het spektakel trok tijdens het pinksterweekend bijna vijfduizend bezoekers. 23 mei Start zandsuppletie tussen de palen 11 en 14. Er wordt 500.000 m3 zand voor dit karwei gebruikt. 1 juni De Callantsogers krijgen mini-rolcontainers. Daar moet voortaan al het huisvuil in. 1 juni Uitstapje van onze vereniging naar 'de Rijp', het Schermereiland e.d. Een bijzonder geslaagde dag. 3 juni Jacobus Stam overlijdt op 72 jarige leeftijd. Hij was ruim 20 jaar lid van de gemeenteraad van Callantsoog. Hij maakte zich tevens jarenlang verdienstelijk als bestuurslid van het waterschap Wieringen en de Aangedijkte Landen. 12 juni Overdracht terreinwagen aan Reddingsbrigade 'Paal 13'. De wagen, een Mercedes Benz, is een schenking van de Ned. Aardolie Maatschappij. 23 juni Gedeputeerde mevr. M.de Boer opent in het hotel op 'Landgoed de Horn' de Poëzierou- te 1991. Het thema is 'Stad en Dorp'. 28 juni Fotograaf Ad Windig presenteert in het Dorpshuis zijn boek 'Het dorp Callantsoog'. Tekst bij de foto's van Corry en Wim Lastdrager. (Alle exemplaren zijn eind 1991 verkocht!) 8 Annie Smit-de Vries

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 8