UIT HET BESTUUR GEKLAPT door Cor Spijker De eerste schenkingen zijn aan onze vereniging gedaan zoals u elders in dit blad hebt kunnen lezen. Wie volgt? Het programma voor 1992 is bijna rond, de jaarlijkse excursie, dit jaar naar Texel, zal op zaterdag 13 juni plaatsvinden. De bus die ons zal vervoeren kan 54 personen meenemen en hij zal - zo is ons beloofd - van goede kwaliteit zijn. Wanneer u interesse heeft, meldt u zich dan aan door de aanmeldingsstrook, welke is bijgevoegd bij de uitnodiging voor de algemene ledenvergadering, op 3 april in te leveren. U weet het, wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Westfries Plat wil wel komen, maar niet voor niks en dat hoeft ook niet, doch het gevraagde bedrag is naar onze mening te hoog, zodat we de pogingen om ze hier in oktober te halen, hebben gestaakt. Misschien kan het nog eens in een jubileumjaar. Er moet nog op een stuk kavel door de archeologische werkgroep worden geboord. Op die kavel zijn namelijk de Romeinse munten gevonden. Het land ligt momenteel ruim, dus moet het boren nu gebeuren. Als er gezaaid is, kunnen we het vergeten. Wie wil dat organiseren? Bel dan even naar de secretaris tel: 1823. De weidemolen wordt gebouwd, in de volgende Clock hopen we een foto te plaatsen, waar u de molen op kunt herkennen, onze en uw molen! Het bouwen geschiedt in een door het aannemersbedrijf Piet de Vries beschikbaar gestelde loods. We zoeken leden die zich met archiefonderzoek zouden willen bezighouden, zodat we wat meer kunnen publiceren over zaken die we niet meer zo direct weten. Het aantal leden is 380 en zoals u elders op de jaarrekening 1991 kunt zien, is onze vereniging financieel kerngezond. GEPROMOVEERD Gerda Tine Geertsema, geboren op 30 april 1960 te Callantsoog promoveerde op 3 februari 1992 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De titel van haar proefschrift luidde: Een drie componenten model voor magnetohydrodynamische turbulentie in accretieschijven Zowel in 1980 als in 1981 werkte Gerda als strandwacht in Callantsoog. pb^era^' CONTRIBUTIE Mocht u door een of andere oorzaak geen acceptgiro ontvangen hebben dan kunt u de 25,00 betalen: a via de Postbank 5173596. b via de Rabobank 3574.45120. (Het Postbankgironummer van de Rabo bank is 205129) c door het bedrag op de Rabobank in Cal lantsoog af te geven. Alles ten name van de Historische Vereni ging Callantsoog. Woont u in Duitsland dan verzoeken wij u 25 DM (dat is incl. bankkos ten) te betalen via de rekening van Wim Zeeman. Kontonr. 70422111 BLZ 30110200 van de ADCA Bank, Düsseldorf. Voor het Molenfonds is er een speciaal geopende rekening bij de Rabo bank namelijk: 3574.212895. 6

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 6