tk heRinneR Het hiernaast afgedrukte programma dook ik onlangs op uit een doos met dagboeken en allerlei andere dingen uit de oorlog en de periode kort na de bevrijding. Er kwam na mei 1945 zoveel op gang wat lange tijd niet mogelijk was geweest. Er werd uitbundig feest gevierd en van alles ondernomen. In die tijd werd ook de jeugdvereniging 'Jong Callinge' opgericht. Hoe lang die club heeft bestaan weet ik niet. Misschien niet langer dan een paar jaar. In de tijd van die eerste 'Openbare, algemene Gemeenteavond' was de vereniging in elk geval nog jong en springlevend. Veel van de mensen die in het programma worden genoemd, zullen zich die tijd nog herinneren. Sommige van hen zijn ons reeds ontvallen. Ook onze actieve voorzitter Gijs Oskam. Hij nam op diezelfde avond in zijn slotwoord meteen afscheid van 'Jong Callinge' wegens zijn benoeming bij de gemeente Purmerend. De feestavond was een groot succes! Een gek voorval pik ik nog even uit mijn dagboek. 'Het schimmenspel' dat een operatie uitbeeldde, werd zo realistisch gespeeld, dat iemand in de zaal flauw viel! Jammer genoeg ontbreken bij mijn eigen verzameling de teksten van de toneelstukjes en voordrachten. Wel vond ik mijn eigen gerijmd Callantsoog-lied terug. Het werd aan het eind van de feestavond door ons allemaal uit volle borst meegezongen. Het luidde zo: Melodie: Waar de blanke top der duinen. j Illustratie: Adri Smit 19 Annie de Vries Waar de duinen op z 'n smalst zijn ligt ons dorpje Callantsoog Tweemaal door de zee verzwolgen Worstelde het zich omhoog Thans ten derde maal vergaan Zal 't opnieuw herrijzen gaan Zeker wordt ons dorp een badplaats Die men kent door 't hele land Waar men komt bij duizendtallen Aan het mooie, brede strand Dat bereiken we, als wij Daarvoor strijden zij aan zij Burgers reikt elkaar de handen Zet nu elk geschil opzij Denkt niet aan verschil in standen In geloof of in partij Door eendrachtig saam te staan Zal ons dorp weer bloeien gaan

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 23