CURSUSSEN De Stichting Regionale Geschiedbeoefening Noord-Holland organiseert in maart 1992 de volgende cursussen. 1 Bronnen in het Rijksarchief 2 Kaarten en luchtfoto's 3 Ontdekkingsreis naar het verleden 4 Van Floris V tot Willem van Oranje Voor opgave en informatie tel. 023-318436 GENEALOGIE Terugkijkend op de cursus genealogie gegeven door mevr. Fijnheer in het Dorpshuis in Callantsoog, kan ik als iemand die daar helemaal geen verstand van had, zeggen dat ik er enorm veel genoegen aan heb beleefd. Vooral de rustige en eenvoudige uitleg van onze cursus-leidster gaf aan ons allemaal toch veel inzicht in de manieren waarop je kan zoeken naar je voorvaderen. De bezoeken aan het Rijksarchief in Noord-Flolland in Haarlem en het Centraal Bureau voor Genealogie in Den Haag waren voor mij zeer interessant. Wat ze daar allemaal niet hebben! Dan over toeval gesproken, terwijl ik op een monitor zit te kijken naar een trouwakte van 16 nov. 1861 van Jacobus Kruisveld en Antje Breed, komt mevr. Fijnheer achter mij staan en kijkt mee naar het scherm. Opeens roept zij uit: "Kijk daar nou!" Wat blijkt, de twee getuigen bij dit huwelijk heten Fijnheer! Mevr. Fijnheer heeft gezegd: "Ik heb jullie leren pootje baden, zwemmen moeten jullie zelf leren.Daar wil ik aan toevoegen dat ze ons dan wel erg goed heeft leren pootje baden. Mocht deze cursus een vervolg krijgen dan kan ik die een ieder warm aanbevelen. Henk Kruisveld ONJUIST Van diverse kanten werden we er attent op gemaakt dat het bijschrift bij de foto van de Callantsoger kerk op blz. 71 van de Clock, 6de jaargang niet juist was. a De schilder Pieter Dirk Rezelman (overleden in 1967) was geen onbekende. Hij had een zomerwoning in Callantsoog. b Hij schilderde de kerk niet tussen 1840 en 1880 maar na 1926. Op het schilderij staat n.1. al de consistoriekamer en die is in 1926 gebouwd. Onze excuses aan mevr. Gerda Rezelman-Hoeflok die nu in Amsterdam woont en nog af en toe op Callantsoog komt. Redactie. GENOEGLIJK Dat was het zeker op 24 januari '92 in het Dorpshuis. Onze voorzitter, Adriaan Kuiler, sprak over Oudnederlands schrift en beloofde in het najaar een cursus te zullen geven om onze oude taal beter te kunnen lezen. Cor Spijker behandelde het ontstaan van het landschap rond Callantsoog, Groote Keeten en Abbestede. Hij beloofde een excursie in juli. Jacob Vos vertoonde via een epidiascoop oude ansichten van Callantsoog. Bijzonder goed was de videofilm van de excursie in juni '91 naar de Rijp. Prachtige plaatjes van het stadje en haar omgeving. Dus veel lof voor de amateur-cineast Ko Rellage. Al met al een genoeglijke avond die nu eens door eigen leden werd verzorgd en waarbij zo'n 75 personen aanwezig waren. 15 Statuten en Huishoudelijk Reglement van onze vereniging kunnen opgevraagd worden bij de secretaris, tel. 02248-1823.

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 19