Bij de bestuursverkiezingen werd afscheid genomen van Jan van Scheijen, Co de Bakker werd onze nieuwe penningmeester. Wim Lastdrager werd als bestuurslid herkozen. Het verslag van de secretaris werd goedgekeurd, alsmede werd decharge aan de penningmeester verleend. In de kascontrolecommissie 1991-1992 werden benoemd de heren Rellage, Filemieg en Boeder. Na de pauze werden oude dorpsfilms getoond uit de periode 1939-1940 en 1960. 5.VERENIGINGSORGAAN 'DE CLOCK' De redactie bestaande uit Wim Lastdrager, Jacob Vos, Cees Schaap en Annie Smit-de Vries kwam 43 maal bijeen. In 1991 werden wederom een viertal uitgaven verzorgd. De oplage was 450 stuks per uitgave. Het drukwerk werd verzorgd door Rien Filemieg, de fotopagina's door drukkerij A.C.I. te Amsterdam. Het verzamelen en nieten werd gedaan door een vaste groep vrijwilligers. Ook de verspreiding vond plaats door vrijwilligers. De heer J. van de Pol uit Duitsland zorgde ervoor dat 'de Clock' in het Duits kon verschijnen. De losse verkoop van 'de Clock' was in handen van de firma Leguit, het Coraaltje en de V.V.V. 6. WERKGROEPEN. a. De werkgroep 'Boerderij-beschrijving' hield zich bezig met de beschrijving van de boerderijen in onze omgeving. Een en ander geschiedde beknopt en uitvoerig. Binnenkort valt weer een beschrijving van een Callantsoger stolp in 'de Clock' te verwachten. b. De werkgroep Archeologie is aan het grasduinen in en rondom Groote Keeten en Abbestede. c. De werkgroep Genealogie heeft in 1991 met groot enthousiasme en in samenwerking met de Zijpe een cursus gehouden. Bij voldoende deelname zou continuering in 1992 te overwegen zijn. d. De Molencommissie bestaande uit Jan Vos, Cees Zwaan en Cor Spijker was doende met de opbouw van de weidemolen. Een groot probleem was hierbij om een geschikte ruimte te vinden waarin de bouw moest kunnen plaatsvinden. De financiële middelen naderen de 6000,00. Of we er voldoende aan hebben zal de tijd leren. e. De Filmcommissie poogt de dorpsfilm uit 1956 te voorzien van commentaar, een hele klus. 7.OVERIGE AKTIVITEITEN Op woensdag 13 maart heeft amateurarcheoloog Frans Diederik uit Schagen een lezing gegeven over de archeologie in het algemeen en toegespitst op Callantsoog. Hij is positief over de mogelijkheden rondom Groote Keeten. Op 1 juni werd de jaarlijkse excursie gehouden. Die ging dit keer naar het Schermer Eiland. Er werd in de morgen een bezoek aan de Rijp gebracht, terwijl de middag werd benut voor een prachtige rondvaart door de Eilandspolder. Er werd door 58 leden aan deelgenomen. De Boskerpolder, het Molenwater en directe omgeving werden op 22 juni bezocht door 15 leden. Teun Mooij was ook van de partij en had als oud dijkgraaf een uitstekend verhaal over het land dat hij zo door en door kent. In de Dorpsbibliotheek hebben we tot in de nazomer de vitrine mogen gebruiken om archeologische voorwerpen die in en rondom Callantsoog waren gevonden ten toon te stellen. b NIET THUISBLIJVEN lil Op 3 april 1992 naar 't Dorpshuis om mee te praten en mee te denken. Graag ideeën Tussen 19.30 en 20 uur is kojfie of thee gr

De Clock van Callens-Ooghe | 1992 | | pagina 12