H Onderwijs, Publieke Inrigtingen ter bevordering van Kunsten en Wetenschappen. Alles wat van dien Aard in deze Gemeente Bestaat is eene openbare Lagere School waarin Oordeelkundig onderwijs wordt gegeven aan Kinderen van Protestanten en Roomsch- Catholijken, Wier Ouderen allen deswegens te vrede zijn. Geneeskundig beheer en Toevoo zigh (niet goed leesbaar) Staat der Gezondheid Vaccinatie enz. L Waterplaatsen, Dienst der Wegen publieke werken M Gevangenissen en Bedelaars werkhuizen Deze Gemeente is onvermogend om een Eigen Genees- Heel- en Verloskundige te houden, wordt daarin voorzien door daartoe bevoegden uit naburige Gemeenten. De Staat der Gezondheid was gedurende het Geheele Jaar Gunstig. Herfstkoortsen of andere Epidemische ziekten hebben hier niet Geheerscht. De vacccinatie Gaat geregeld voort en wordt daaraan ernstig de hand gehouden. Omtrent de dienst der wegen en van Openbare Werken is hier niets te rapporteren. De beplanting der Duinen heeft dit jaar weder gere geld Overeenkomstig de behoefte plaats Gehad en men mag deswegen tevredenheid betuigen. Het blijft desniettemin wenschelijk en nuttig dat daaraan ernstig de hand worde Gehouden. Zoodanige Inrichtingen heeft men hier niet. Hela planten aoetl N Dienst der Veerschuiten, Diligences en Postwagens In deze Gemeente heeft men geene openbare middelen van vervoer. Metriek Stelsel Het Metriek Stelsel is hier in werking en onderwindt geene tegen werking meer. De Maten en Gewigten worden Jaarlijks aan den Herijk onderworpen en deswegens bestaan geene bedenkingen. 66

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 6