Op 30 december 1840 maakt het gemeentebestuur een jaaroverzicht van alle zaken die de gemeente betreffen. Hier volgt een bloemlezing B Klagten Over het Gedrag der Het Getal Ambtenaren is hier Ambtenaren en de verschillende zeer klein en Deszelver Gedrag takken Van Algemeen Bestuur. verdient aller Goedkeuring. C Vrijheid der onderscheidene Godsdienstige Gezindheden in de uitoefening van hare Eere diensten. Gedrag der Kerkelijke en Geeste lijke personen en de uitoefeninghen der Bediening D Policie Wezen. Bij elke Gezindheid is vol komen vrijheid in de Eer diensten, het Gedrag der Ker- kelijke en Geestelijke Perso- c> nen verdient allen lof. Hetzelve is hier eenvoudig en in Goeden Staat. Arm-wezen staat der Godshuizen Huiszittende Armen, Nieuwe Instellingen van Weldadigheid. Men heeft hier Slechts Huis zittende Armen Wier Getal in evenredigheid der Bevolking vrij aanmerkelijk is. Men weert echter de Bedelarij door regelmatige bedeelingen. Men heeft hiet Geene Godshuizen ook Geene Nieuwe Instellingen van Weldadigheid. G Staat der verschillende Takken van Industrie, Handel, Fabriekwezen en Landbouw. Het Bestaan der Ingezetenen wordt alleen gevonden in de Boerderij en den Landbouw, waaromtrent men een Gunstig verslag kan Geven. Paarden, Runderen en Wolvee bleven gezond; dezelver fokkerij ging voorspoedig en het vee zoo wel als de producten werden tegen zeer Goede prijzen afgezet. 65 De kvik van CallanUooQ. Veeteelt was de aoeite waard!

De Clock van Callens-Ooghe | 1991 | | pagina 5